Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Прийнято нову редакцію закону про держслужбу: в міністерствах з'явиться посада держсекретарів

  • 14 грудня 2015 17:46
  • 7074
  • Версія для друку
  •  
Прийнято нову редакцію закону про держслужбу: в міністерствах з'явиться посада держсекретарів

Верховна Рада України прийняла закон про державну службу, який передбачає реформу відповідного сектора. На засіданні парламенту в четвер на підтримку законопроекту №2490 у другому читанні і в цілому проголосував 261 народний депутат

Документ регулює відносини, що виникають у зв’язку зі вступом на державну службу, її проходженням і припиненням, визначає правовий статус держслужбовця.

Представляючи закон, член парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Олена Шкрум, пояснила: «Ми зберегли баланс незалежності державної служби та відсутності впливу політики на державну службу. Комітетом істотно опрацьована сфера дії закону, розділені політичні посади державної служби, посади і функції органів з обслуговування та патронатної служби».

Вона також зазначила, що окремі категорії посад виводяться з державної служби.

Закон запроваджує інститут державних секретарів міністерств. «Посада секретаря в міністерствах – це буде державний службовець вищої категорії, який здійснюватиме управління кадрами в управлінні міністерства», – розповіла О.Шкрум.

Дія закону поширюється на державних службовців секретаріату Кабінету міністрів, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій, органів прокуратури, військового управління, закордонних дипустанов України, інших держорганів.

Разом з тим дія закону не поширюється на президента, главу адміністрації президента, його заступників, членів Кабміну, заступників міністрів, глав і членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету, Нацагентства з питань запобігання корупції, Центральної виборчої комісії та інших державних колегіальних органів.

Крім того, закон про держслужбу не поширюється на секретаря РНБО, народних депутатів, службовців Національного банку України, депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, військовослужбовців, правоохоронців і працівників патронатних служб.

Посади державної служби розділені на три категорії – А (вищий корпус держслужби), Б та В – залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень і необхідних для їх виконання кваліфікації та професійної компетентності.

Прописаний правовий статус державного службовця, його права та обов’язки. Документ встановлює, що держслужбовець вищої категорії «А» не може бути членом політичної партії.

Закон також передбачає створення комісії з питань вищого корпусу державної служби з вищого корпусу державної служби, яка буде за відкритим конкурсом на прозорій основі, онлайн відбирати вищих державних службовців категорії «А».

Законом встановлено, що на держслужбу не зможе поступити людина, яка досягла 65-річного віку.
Згідно з ухваленим законом, джерелом формування фонду оплати праці держслужбовців є державний бюджет, а також кошти, які надходять до держбюджету в рамках програм ЄС, міжнародних фінансових організацій, донорських установ і урядів іноземних держав.

За словами Шкрум, було подано понад 1300 поправок при підготовці законопроекту до другого читання.

Вона також підкреслила, що закон набуває чинності 1 травня 2016 року.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)