Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Українці стали менше боятися звільнення

  • 24 листопада 2015 20:41
  • 4429
  • Версія для друку
  •  
Українці стали менше боятися звільнення

В Україні стало більше роботи. Рекрутери повідомляють: за підсумками третього кварталу цього року, кількість нових вакансій зросла на 14%. У результаті конкурс серед претендентів знизився з колишніх п’яти до чотирьох осіб на місце, стверджують представники Міжнародного кадрового порталу «HeadHunter Україна».

Дані опитування офісних співробітників і роботодавців, проведеного нещодавно «HH Україна», також підтверджують тенденцію стабілізації ринку праці. «Звільнення зараз побоюється лише кожен четвертий опитаний, тоді як на початку року – кожен третій. Знизилася і частка серед тих, хто втратили роботу і пройшов анкетування – всього 6% проти 9% на початку року », – повідомила керівник експертно-аналітичного центру« HeadHunter Україна »Руслана Березовська.

З нею згодні інші експерти. «Є відчуття, що люди втомилися боятися всього, у тому числі і скорочень», – пояснив генеральний директор рекрутингової компанії WORLD STAFF Дмитро Толмачов.

При цьому українці як і раніше мріють поліпшити умови праці. Лише кожен сьомий, опитаний HH.ua, повідомив, що його влаштовує нинішня робота, а кожен десятий – що не шукатиме нове місце, побоюючись невдачі. Половина ж заявили, що час від часу все ж замислюються про зміну роботи, а кожен п’ятий серйозно має намір звільнитися вже в найближчі кілька місяців. Як і на початку року, найменше пошуками нового роботодавця стурбовані IT-шники, представники агросектору та працівники медіа. У перших двох випадках пояснення лежить на поверхні – справи в цих галузях йдуть відносно непогано, що дозволяє компаніям пропонувати досить непогані умови.

Частіше за інших замислюються про звільнення автотрейдери, страховики, юристи, працівники сфери телекомунікацій, а також медики і фармацевти. Продавців авто, страховиків і юристів бути в постійному пошуку змушує надія все ж знайти гідне місце роботи. Через системну кризу на цих ринках, що триває вже не перший рік, роботодавці постійно лише погіршують умови для своїх співробітників.

Ті ж фармацевти, навпаки, досить розбалувані роботодавцями і тому особливо не тримаються за свої місця, з легкістю погоджуючись на пропозиції, які обіцяють трохи більші оклади або кар’єрну перспективу.

zvilnen

Як пояснює контент-експерт спеціалізованого інтернет-ресурсу Rabota.ua розраховувати на велику зарплату на новому місці можу насамперед висококласні фахівці середньої та вищої ланки. Офісні співробітники нижчої ланки зазвичай, навпаки, при зміні місця роботи втрачають в оплаті.

«Тенденція останніх двох років – обов’язковий випробувальний термін з оплатою у розмірі 50-70% від обіцяної ставки. Якщо працівник швидко входить в курс справи, йому протягом 2-3 місяців підвищують зарплату, якщо ні – прощаються », – пояснила нам Тетяна Пашкіна.

Вона очікує, що частина «білих комірців» задумається про зміну роботи вже наприкінці року. «На це їх штовхне відсутність заохочення. Продажники отримають скромні бонуси за підсумками року, а офісний планктон навряд чи дочекається тринадцятої зарплати», – пояснила Пашкіна. За її припущеннями, пік активного виходу на ринок праці нових претендентів доведеться на січень 2016 р.

Джерело: Вісті

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)