Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Експерт пояснив, чому банки побоюються кредитувати українців

  • 19 листопада 2015 17:25
  • 3225
  • Версія для друку
  •  
Експерт пояснив, чому банки побоюються кредитувати українців

В Україні до листопада 2015 року збільшилася частка банків, які почали освоювати ринок кредитування, але на обсяги і кількість кредитів відхід великих гравців вплинув негативно.

Про це заявив директор економічних досліджень і прогнозування “Фінансовий пульс” Сергій Мамедов.

“З 01.11.2014 по 01.11.2015 року кількість відділень зменшилася на 23% (на 3681 – Ред.). порядку 30% скорочень (персоналу) пройшло за діючими банкам “Ощадбанк”, “Приватбанк”, “Аваль”, “Правекс”, – зазначив експерт.

Зменшення обсягів кредитів також пояснюється тим, що Нацбанк утримує високу дисконтну ставку, що відбивається на вартості кредитів.

“Якщо у гривні ставки доходять до 27-30%, то про зростання обсягу кредитування дуже важко говорити”, – сказав Мамедов.

При цьому, за його словами, фірми, які намагаються зайняти нішу кредитування, пробують збільшити обсяги виданих в борг грошей.

Експерт пояснив, що мова йде про приватні фінансові структури, які раніше забезпечували доступ до сервісу з перерахування грошей в режимі онлайн (“Портмоне”, I-box, E-pay – Ред.). тепер вони намагаються захопити старих і нових клієнтів можливістю оформити кредит. Цю ж тактику обрали і деякі банки, які раніше працювали з цим сегментом ринку.

“Деякі банки, такі як “Артем”, Михайлівський, збільшують кількість відділень. Порядку 70% з цих відділень – або обмінні пункти, або” комісіонки “(комісійні відділення – Ред.)”, – додав він.

Мамедов впевнений, що в 2016 році кількість відділень банків продовжить зменшуватися, що пов’язано зі стратегією великих гравців на зменшення витрат. Також на цей процес вплине об’єднання банків, можлива ліквідація. У наступному році очікується також закриття великої кількості комісійних відділень.

“Який ринок буде в наступному році? Він буде розвиватися так само, як і в цьому, тобто буде стискатися”, – прогнозує експерт.

Джерело: golosUA

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)