Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Виплати жінкам, які виходять на пенсію достроково

  • 09 листопада 2015 16:25
  • 60443
  • Версія для друку
  •  
Виплати жінкам, які виходять на пенсію достроково

В Україні виплати жінкам, які виходять на пенсію достроково, будуть пропорційно зменшуватися на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу.

Про це сказала директор “Центру пенсійного права» Марина Костюченко.

“Точний розрахунок надбавки до пенсії можна зробити, тільки знаючи повну дату народження людини. Згідно з пунктом 7.2 Прикінцевих положень Закону України” Про заходи законодавчого реформування пенсійної системи “від 8 липня 2011 р №3668-VI встановлено, що до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи. При цьому розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього закону, зменшується на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію “, – стверджує експерт.

Нагадаємо, з 1 вересня розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшено до 1074 грн (на 13,2%), у зв’язку з чим здійснюється перерахунок складових пенсійної виплати, що визначаються виходячи з цієї величини, в тому числі і доплата за понаднормовий стаж . Доплата до прожиткового мінімуму обчислюється органами Пенсійного фонду України пропорційно наявному страховому стажу.

За підрахунками Пенсійного фонду та Державної служби статистики, кожен третій українець – пенсіонер, всього їх більше 12 млн осіб.

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики