Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Трудовий кодекс 1972 року викликає у партнерів України "глибоке здивування", - Розенко

  • 09 листопада 2015 15:57
  • 6345
  • Версія для друку
  •  
Трудовий кодекс 1972 року викликає у партнерів України "глибоке здивування", - Розенко

Новий трудовий кодекс необхідний Україні для залучення інвестицій та співпраці з іноземними партнерами.

Про це повідомив міністр соцполітики Павло Розенко.

“Коли наші партнери приходять в Україну і бачать, що сучасна держава живе за стандартами трудового законодавства 1972 часів УРСР це викликає у них м’яко кажучи “глибоке здивування”. Питання до нас одні й ті ж: в якій країні ви живете і в якому столітті?”, – написав Розенко.

Міністр також нагадав, що для збільшення інвестиційної привабливості України також необхідно зниження податків, дерегуляція, судова реформа, зменшення тиску на бізнес.

Нагадаємо, напередодні, 5 листопада, Верховна Рада попередньо затвердила новий Трудовий кодекс України. За словами експертів, цей законопроект повинен бути прийнятий у межах лібералізації візового режиму з ЄС.

У новому ТК очікується чимало змін. При прийомі на роботу обов’язковим (зараз за згодою) буде укладення письмового трудового договору між роботодавцем і співробітником. Не можна буде відмовляти у працевлаштуванні через вік, сімейний стан, інвалідність, стать, сексуальну орієнтацію або судимоість (цю поправку депутати поки провалили, але її внесення вимагає ЄС). Також буде скасовано випробувальний термін для вагітних.

Працівника зможуть звільнити за розголошення службової таємниці, грубе порушення правил техніки безпеки, недостатню кваліфікацію і ухилення від медогляду. Для порівняння: зараз начальник може звільнити співробітника за пияцтво, прогули або розкрадання.

Буде також детальніше розписано, що таке робочий час. Так, трудовий тиждень не може перевищувати 40 робочих годин, а при шкідливих умовах – 36 годин (зараз так само). Але начальство зможе раз на тиждень збільшувати кількість робочих годин до 44 (зараз допускається при аваріях, необхідності закінчити роботу). Але така понаднормова робота повинна оплачуватися – з письмовою згодою фахівця і при повідомленні профспілки. Крім того, вводиться поняття гнучкого графіка роботи і можливості роботи на дому – тобто відпрацьований час фіксується формально, але важливе виконання роботи якісно і в строк.

Окрема тема – зарплата. Її рівень повинен бути однаковий у жінок і чоловіків, які мають рівний досвід і обов’язи (зараз не регламентується). Якщо ж люди працюють з 22:00 до 6:00, тариф зростає на 30% (зараз – 20%). Начальству також дозволять офіційно стежити за працівниками за допомогою відеокамер (зараз це в законі не прописано). Але такі техзасоби не можуть бути встановлені там, де вони принижують гідність людини (наприклад, в туалеті).

Що стосується щорічної основної відпустки, то він може бути збільшений з нинішніх 24 до 28 днів. Перерва на обід повинна бути не менше 30 хвилин, але не більше 2:00. Також узаконено право співробітника на короткі перерви санзначення (наприклад, туалет).

Джерело: Обозреватель

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)