Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

У Раді вирішили подбати про українських заробітчан

  • 09 жовтня 2015 13:35
  • 12358
  • Версія для друку
  •  
У Раді вирішили подбати про українських заробітчан

Народні депутати у четвер, 8 жовтня, взяли за основу урядовий проект закону “Про трудову міграцію” (№2330а).

За відповідне рішення проголосували 243 нардепів з 226 мінімально необхідних.

З фракції БПП за ухвалення законопроекту проголосували 108 депутатів, з фракції “Народний фронт” – 56, з фракції “Опозиційний блок” – 0, з фракції “Самопоміч” – 25, з фракції Радикальної партії Ляшка – 8, з групи “Воля народу” – 10, з фракції “Батьківщина” – 15, із групи “Відродження” – 0, позафракційні – 4.

Згідно з пояснювальною запискою законопроект спрямований на встановлення правових норм та організаційних засад з переміщення, працевлаштування та соціального захисту громадян України, які працюють за кордоном, та членів їх сімей.

“Трудовий мігрант – громадянин України, який виконував або виконує оплачувану роботу в державі перебування відповідно до законодавства цієї держави”, – йдеться в тексті документа.

Зокрема, законопроектом пропонується закріпити на законодавчому рівні права трудових мігрантів та членів їх сімей.

Пропонується законодавчо закріпити, що права трудових мігрантів на належні умови праці, винагорода, відпочинок та соціальний захист регулюються законодавством держави перебування і міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Також, згідно з проектом закону, трудові мігранти платять податки і збори відповідно до податкового законодавства України.

Також, відповідно до закону, працевлаштування трудового мігранта в країні перебування здійснюється на підставі трудового договору, який регулює трудові відносини між трудовим мігрантом та іноземним роботодавцем, якщо інше не передбачено законодавством. Трудовому мігранту перед виїздом до держави перебування видається трудовий договір стороною, яка сприяє працевлаштуванню трудового мігранта.

“Трудовий договір укладається державною мовою в Україні та на одній або більше мовами, що використовуються в державі перебування, і містить зобов’язання, які бере на себе іноземний роботодавець, зокрема, щодо: умов праці (у тому числі щодо безпечних і нешкідливих умов праці) , її оплати (у тому числі за розміром гарантованої заробітної плати); відрахувань із заробітної плати, тривалості робочого часу і часу відпочинку, терміну дії трудового договору та умов його розірвання, надання соціальної та медичної допомоги, здійснення соціального страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю ї у разі нещасного випадку на виробництві або тимчасової непрацездатності; репатріації трудового мігранта “, – зазначено в законопроекті.

Джерело: Обозреватель

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики