Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Розенко про підвищення соцстандартів: "Це ще не все. У наступному році підвищення буде два рази"

  • 18 вересня 2015 17:11
  • 9162
  • Версія для друку
  •  
Розенко про підвищення соцстандартів: "Це ще не все. У наступному році підвищення буде два рази"

Міністр соціальної політики Павло Розенко, виступаючи в Раді, заявив, що підвищення соцстандартів буде відбуватися поступово.

“Коли ми затверджували бюджет-2015, то всі експерти говорили: підвищення соцстандартів, яке заплановане з 1 грудня, дуже амбітне і майже нереальне завдання для країни, яка перебуває в стані війни, економіка якої зруйнована. … Це було сказано 9 місяців тому “, – сказав Розенко.

Міністр нагадав, що Кабмін шукав можливість підвищити соцстандарти раніше.

“Не на десятки гривень все-таки йде підвищення. За рахунок підвищення мінімальної зарплати і тарифної сітки (окладів) зарплата працівників бюджетної сфери в цілому збільшиться від 200 до 600 грн. Це підвищення не вирішує всіх проблем. Але це не кінець соціального підвищення. Проект бюджету на 2016 буде ще більш соціально орієнтованим. Ми будемо переходити до поступового підвищення соцстандартів. У наступному році воно відбудеться два рази “, – пообіцяв міністр.

Зазначимо, Верховна Рада прийняла урядовий законопроект №3060 про підвищення прожиткового мінімуму і мінімальних зарплат і пенсій.

Документ за основу та в цілому підтримали 340 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, збільшення пенсії торкнеться 7,5 млн пенсіонерів, які сьогодні отримують пенсію нижче 1074 грн. А от тим, у кого пенсія вище 1074 грн, її поки не збільшать – за винятком людей, які отримують доплату до пенсії у відсотках від прожиткового мінімуму (учасники війни, люди, які мають особливі заслуги перед Україною – орденоносці або удостоєні звань “заслужений” і “народний”).

Зростуть і посадові оклади. “За першим розрядом у нас фактично висококваліфіковані працівники, а це і вчителі, і лікарі, і культура, отримають не плюс 13% до діючого рівня заробітної плати, а отримають майже плюс 19%”, – зазначав раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“За підсумками 8 місяців минулого року спостерігається стійка динаміка перевищення доходів бюджету”, – сказала міністр фінансів Наталя Яресько перед голосуванням.

За її словами, збільшення по загальному фонду на 16,4 млрд грн відбулося за рахунок ПДВ, виїзний мита, податку на дохід підприємств і фізичних осіб. Отриманий ресурс спрямують не тільки на збільшення соцстандартів з 1 вересня, а і на оборону, безпеку, а також інші “першочергові витрати”.

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)