Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Уряд схвалив розроблену Мінсоцполітики нову редакцію Закону про соціальні послуги

  • 18 вересня 2015 12:00
  • 5838
  • Версія для друку
  •  
Уряд схвалив розроблену Мінсоцполітики нову редакцію Закону про соціальні послуги

Сьогодні Кабінет Міністрів на своєму засіданні схвалив проект Закону України ,,Про соціальні послуги”, яким передбачається прийняти нову редакцію Закону України „Про соціальні послуги” та внести зміни до 8 законів України.

Це дозволить забезпечити захист прав осіб, які отримують соціальні послуги, створити ринок соціальних послуг, покращити їх якість, а також задовольнити потреби населення у таких послугах. Водночас, прийняття проекту Закону Парламентом дозволить узгодити чинне законодавство та привести його у відповідність до вимог Євросоюзу, зокрема в частині  зміни підходів до оплати соціальних послуг, а саме в залежності від доходів особи, яка потребує соціальних послуг, а не від наявності рідних чи близьких.

Отже, проектом Закону України „Про соціальні послуги” пропонується визначити: єдину термінологію у сфері надання соціальних послуг; основні напрями державної політики у сфері надання соціальних послуг; права та обов’язки отримувачів соціальних послуг; механізм забезпечення принципу добровільності вибору та прозорості у наданні соціальних послуг – створення Реєстру надавачів послуг; підстави для визнання осіб та сімей такими, що потребують соціальних послуг; надавачів соціальних послуг та їх завдання; єдиний порядок надання соціальних послуг; нову класифікацію соціальних послуг; нові підходи щодо оплати соціальних послуг виходячи з доходу особи, а не з наявності рідних та близьких.

Законопроектом також пропонується залучати недержавних надавачів до надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення, що передбачає визначення потреби у соціальних послугах, проведення конкурсів серед недержавних надавачів, укладання договорів з переможцями конкурсу та компенсації вартості соціальних послуг їх надавачам.

Визначатимуть потреби населення адміністративно-територіальних одиниць у соціальних послугах місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Згідно з проектом Закону саме ці органи влади формуватимуть пріоритети надання соціальних послуг; а також Реєстр надавачів соціальних послуг та забезпечуватимуть його ведення.

Як передбачається, вони ж розроблятимуть, затверджуватимуть та фінансуватимуть програми економічного та соціального розвитку, здійснюватимуть соціальне замовлення. Крім того, до їх повноважень віднесено створення мережі надавачів соціальних послуг, забезпечення їх розвитку, підвищення рівня професійної компетентності та якості надання соціальних послуг, проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг.

У Мінсоцполітики наголошують: прийняття законопроекту забезпечить розширення кола надавачів соціальних послуг за рахунок залучення недержавних організацій, зробить процес надання послуг адресним, доступним та відкритим, що, в свою чергу, сприятиме задоволенню потреб кожного громадянина. Децентралізація сфери соціальних послуг сприятиме також і реформуванню місцевого самоврядування, а цього, як відомо, вимагає Коаліційна Угода та програма дій Кабінету Міністрів України.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)