Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Журналісти дізналися, звідки взялися гроші на підвищення соцстандартів (інфографіка)

  • 16 вересня 2015 16:43
  • 10311
  • Версія для друку
  •  
Журналісти дізналися, звідки взялися гроші на підвищення соцстандартів (інфографіка)

Кабінет міністрів України вже подав до Верховної Ради законопроект про зміни до Державного бюджету 2015 заднім числом – в пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що за підсумками 8 місяців країна має перевиконання Держбюджету на 24,6 млрд грн.

За рахунок цього з’явилася можливість підвищити мінімальну зарплату та інші виплати на заплановані в бюджеті 13% не з 1 грудня, а вже з 1 вересня. Також очікується, що проголосувати за цей проект депутати можуть вже в четвер, 17 вересня.

“Надбавки за вересень до пенсій та допомог тим, кому належить, виплатять пізніше, коли закон набуде чинності”, – розповіли в Міністерстві соціальної політики України.

Наголошується, що збільшення пенсії торкнеться 7,5 млн пенсіонерів, які отримують пенсію нижче тисячі сімдесят чотири грн. А от тим, у кого пенсія вище 1074 грн, її поки не збільшать – за винятком людей, які отримують доплату до пенсії у відсотках від прожиткового мінімуму (учасники війни, люди, які мають особливі заслуги перед Україною (орденоносці або удостоєні звань “заслужений” і “народний”).

Так, президент Украналітцентра Олександр Охріменко вважає, що “зайві” гроші в казні – це неповернений підприємствам ПДВ і взятий з них авансом податок на прибуток.

“Вони, а також інфляція в 40%, забезпечили номінальні доходи бюджету і дозволили Кабміну достроково підвищити соцстандарти”, – зазначив він.

socstand

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)