Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

У ВР зареєстровано законопроект щодо підвищення мінімальних соціальних стандартів

  • 11 вересня 2015 14:04
  • 21575
  • Версія для друку
  •  
У ВР зареєстровано законопроект щодо підвищення мінімальних соціальних стандартів

У Верховній Раді України зареєстровано урядовий проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", який серед іншого, передбачає підвищення мінімальних соціальних стандартів.

Метою законопроекту є наближення передбаченого Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з відповідним збільшенням видатків на оплату праці, пенсійне забезпечення, допомоги сім’ям з дітьми та одноразові допомоги, стипендії аспірантів і докторантів з 1 грудня 2015 року на 1 вересня 2015 року, а також здійснення підвищення з 1 вересня 2015 року на 13% мінімальних ординарних (звичайних) академічних стипендій, соціальних стипендій учням професійно-технічних і студентам вищих навчальних закладів та вирішення інших першочергових питань.

Проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" пропонується передбачити наближення збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня та встановлення її у розмірі 1 378 гривень.

Так, у вересні 2015 року розмір мінімальної заробітної плати зросте на 13,1 відсотка.

Розмір посадового окладу працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки планується визначити з урахуванням збереження грошового розриву між розміром мінімальної заробітної плати та розміром посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС, що склався у 2014 році (366 гривень).

З метою забезпечення належного соціального захисту кожного громадянина України у поточному році законопроектом передбачено наближення строків підвищення розмірів прожиткового мінімуму з 1 грудня на 1 вересня 2015 року.

Законопроектом передбачено, що з 1 вересня поточного року розмір мінімальної пенсії зросте з 949 грн. до 1 074 грн. і буде стосуватися 7,5 млн. українських пенсіонерів.

На зазначену мету законопроектом додатково передбачено видатки у обсязі 3 861 479,5 тис. грн., у тому числі 2 654 375,3 тис. грн. на покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України.

Для забезпечення фінансовим ресурсом виплат допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, тимчасової допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідом I чи II групи загальний обсяг субвенції з державного бюджету пропонується збільшити на 598 693,8 тис. грн. до 42 916 440,7 тис. гривень.

На виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" у зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму пропонується додатково врахувати 19 023,9 тис. гривень.

На підвищення розміру стипендій аспірантам, клінічним ординаторам та докторантам навчальних закладів та наукових установ у зв’язку із змінами умов оплати праці пропонується врахувати додатково 22 005,3 тис. гривень.

На підвищення з 1 вересня 2015 року на 13% мінімальних ординарних (звичайних) академічних стипендій та соціальних стипендій учням професійно-технічних та студентам вищих навчальних закладів пропонується додатково врахувати видатки в обсязі 256 140,2 тис. гривень по державному та місцевих бюджетах.

Також Пропонується збільшити видатки обласним державним адміністраціям на оплату праці з нарахуваннями на загальну суму 56 037,1 тис. гривень для структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, у зв’язку із зростанням навантаження, пов’язаним із збільшенням чисельності отримувачів житлових субсидій, та на утримання додаткової граничної чисельності працівників зазначених структурних підрозділів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 "Про удосконалення порядку надання житлових субсидій".

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)