Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

У Мінфіні зізналися, що пенсії і зарплати можна було підняти і більше, - ЗМІ

  • 10 вересня 2015 12:01
  • 3249
  • Версія для друку
  •  
У Мінфіні зізналися, що пенсії і зарплати можна було підняти і більше, - ЗМІ

Кабінет міністрів України затвердив проект змін до Державного бюджету на 2015 рік, збільшивши доходи і видатки загального фонду скарбниці на 23,4 млрд грн.

З них на збільшення соціальних стандартів закладено 9,9 млрд грн, і ще 7 млрд грн – на відшкодування ПДВ.

Як повідомляє видання РБК-Україна, ресурсною базою для збільшення доходів стало очікуване урядом перевиконання дохідної частини (18,6 млрд грн) та погашення податкового боргу з ПДВ підприємствами паливно-енергетичного комплексу та ЖКГ (4,8млрд грн).

“Додаткові доходи будуть отримані за рахунок ПДВ, як внутрішнього, так і імпортного, плюс рента і акциз з усіх підакцизних товарів”, – зазначив перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський.

В цілому весь проект змін до головного кошторису країни розраховано, виходячи з зростання мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 13%. Однак у Мінфіні впевнені, що ресурс бюджету дозволяв більш серйозний перегляд соцстандартів – на 18%.

Так, за даними відомства, в січні-серпні план по внутрішньому ПДВ був перевиконаний на 8,3 млрд грн (перераховано 67,7 млрд грн), імпортному – на 3,2 млрд грн (перераховано 86,1 млрд грн). Перевиконується і дохід від акцизного збору із ввезених в Україну товарів – на 1,5 млрд грн. Імпортного збору перераховано було за вказаний період на 3 млрд грн більше запланованого – 14 млрд грн.

Очікується, що до вихідних документ буде переданий на розгляд Верховної Ради.

“Ми всі розуміємо, яким складним є життя нашого населення, тому я впевнений, що депутати підтримають зміни, щоб виплати (за новими соцпараметрами. – Ред.) почалися вже в кінці вересня”, – заявив спікер Ради Володимир Гройсман.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко попередив депутатів, що на наступному пленарному тижні (15-18 вересня) правки до держбюджету-2 015 повинні бути прийняті. “Підвищення на 13% соцстандартів може і не перекриє всіх втрат, які понесли громадяни, але не можна применшувати важливість цього рішення. Це не тільки фінансово-економічне, але й політичне рішення, яке символізує відповідальне ставлення до людей”, – сказав Порошенко.

Джерело: РБК-Україна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)