Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Виплата пенсій в Україні може опинитися під загрозою, - нардеп

  • 10 вересня 2015 11:49
  • 7620
  • Версія для друку
  •  
Виплата пенсій в Україні може опинитися під загрозою, - нардеп

Презентовані Міністерством фінансів України зміни податкового законодавства містять один вельми позитивний момент – істотне зниження тиску на заробітну плату. Але є один важливий нюанс, пов’язаний з джерелом компенсації коштів, за рахунок якого будуть виплачуватися пенсії.

Про це повідомив народний депутат України – член комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Олександр Кірш.

“Головний позитив – це різке зменшення тиску на зарплату, так як ЄСВ зменшується до 20%. Це саме по собі добре, тільки незрозуміло, яким чином будуть платити пенсії, тому що компенсатор поки не ясний. Якщо збираються компенсувати зниження ЄСВ за рахунок грального бізнесу , ренти або розкоші, то це не дуже реально. Тому тут треба було б говорити в першу чергу про компенсатори, а не тільки про зниження ставки. Інакше всі ці розмови не більше, ніж попса “, – зазначив нардеп.

За його словами, з недоліків нових податкових ініціатив слід відмінити політику жорсткості по відношенню до суб’єктів господарювання, які сплачують єдиний податок, і недостатнє реформування податку на додану вартість (ПДВ).

“У нас раз на 5 років нападають на єдиний податок, як це було в 2005, в 2010 і зараз знову. Але треба розуміти, що це не спосіб оптимізації. Єдиноподатників, у яких оборот більше 2 млн гривень, всього лише 0,6% . І ці великі підприємства вирішують свої питань не через єдиний податок, а через офшори та податкові ями. Тому єдиний податок – це тільки для невеликих підприємств, для середнього класу, які дають дешевий продукт, але якщо їх образити, вони підуть на ринок праці і істотно збільшать безробіття. Тому ця політика жорсткості по відношенню до єдиноподатників – це неправильно “, – підкреслив Кірш.

У той же час, відзначає нардеп, ніяк не наважуються існуючі на сьогодні проблеми з електронним адмініструванням ПДВ.

“Зараз у ньому ручне втручання, через що роблять, що хочуть. Єдине, що можливість втручатися є лише в Києві, а не на місцях. У результаті оподаткування через ручне втручання можна подвоїти, можна потроїти або взагалі обнулити, тому податкові ями працюють , як і раніше. Змінилися тільки “кришевателів”. А раз так, то взагалі незрозуміло, навіщо тоді взагалі потрібно було це міняти. Тому що бізнес стогне. І в цьому відношенні реформа нічого конкретного не обіцяє – ПДВ-рахунки залишаться, і серйозного спрощення немає “, – констатував депутат.

Джерело: РБК-Україна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики