Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пораховано справедливий розмір мінімальної зарплати

  • 08 вересня 2015 11:31
  • 6552
  • Версія для друку
  •  
Пораховано справедливий розмір мінімальної зарплати

Анонсоване прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком підвищення соціальних стандартів в країні з 1 вересня – не більше, ніж “крок” назустріч населенню, зроблений в передвиборний період.

Про це стверджують фахівці громадської організації “Публічний аудит”.

Але навіть новий розмір мінімальної заробітної плати на рівні 1378 гривень є економічно необґрунтованим і несправедливим.

За словами аудиторів, розмір мінімальної зарплати повинен враховувати показники фактичної інфляції, адже за останні два роки, згідно з офіційною статистикою, купівельна спроможність гривні знизилася на 83%. Якщо враховувати цей фактор, то мінімальна зарплата на 2016 рік, за розрахунками аудиторів, повинна становити 2847 грн.

“Тільки якщо брати до уваги цей фактор, то справедливо визначити на 2016 рік мінімальну заробітну плату з урахуванням інфляції за два роки на рівні 2847 грн (1218 грн (мінімалка на 2014 рік) х1,249) х1,46) х1, 12 (прогнозний рівень інфляції на 2016 рік). Така мінімальна зарплата була б справедливою, принаймні, з точки зору розрахунків. Замість цього 1 378 грн і обіцянка поговорити з Президентом”, – запевняють аудитори.

Джерело: Обозреватель

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)