Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Кому і на скільки: Мінімальну зарплату і пенсію українцям піднімуть достроково

  • 01 вересня 2015 11:13
  • 28068
  • Версія для друку
  •  
Кому і на скільки: Мінімальну зарплату і пенсію українцям піднімуть достроково

Соцстандарти можуть підвищити достроково – вже з 1 вересня, заявив Міністр соцполітики Павло Розенко. Можливість для цього, за його словами, з’явилася у зв’язку зі стабілізацією економічної ситуації, а також завдяки домовленостям з кредиторами про розстрочення та списання частини держборгу (близько $ 4 млрд).

Як роз’яснив Розенко, йдеться про підвищення мінзарплати, мінпенсії і всіх видів прожмінімума (ПМ). Так, середній ПМ на місяць на людину складе 1330 грн (зараз 1176 грн, +154 грн), для працездатних осіб (він же мінзарплата) – +1378 (1218 грн, +160 грн), для осіб, які втратили працездатність (мінпенсії) – +1074 грн (949 грн, +125 грн), для дітей до 6 років – 1167 (1032, +135 грн), від 6 до 18 років – 1455 грн (тисяча двісті вісімдесят шість грн, +169 грн).

Всього, за словами Розенка, після збільшення ПМ виростуть. Більше 80 видів соцвиплат малозабезпеченим сім’ям – Одиноким матерям, інвалідам та учасникам ВВВ, чорнобильцям, орденоносцям і т. і.

А ось тарифні оклади піднімуться тільки у 4-5 самих нижчих розрядів працівників, бо виявляться нижче нової мінзарплати.

Озвучене Розенком в цифрах підвищення соцстандартів мало відбутися з 1 грудня. Поки ні він, ні Кабмін не коментують, чи в грудні ще одне підвищення і наскільки.

Політолог Олександр Палій вважає, що тут є і економіка (відстрочили виплату боргів) і політика (вибори). “Чи буде в грудні нове підвищення, прогнозувати складно – все залежить від осінніх макропоказників бюджету”, – сказав нам Палій.

Джерело: Сегодня

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)