Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсії переселенцям будуть виплачуватися тільки через Ощадбанк

  • 27 серпня 2015 11:46
  • 11169
  • Версія для друку
  •  
Пенсії переселенцям будуть виплачуватися тільки через Ощадбанк

Виплата пенсій особам, переміщеним з тимчасово окупованих територій України і району проведення АТО, здійснюватимуться в установах державного Ощадбанку і з використанням його платіжних пристроїв.

Відповідну постанову №615 Кабінет міністрів прийняв 12 серпня і оприлюднив у середу.

“Такі виплати можуть здійснюватися за бажанням особи з доставкою додому”, – йдеться також у документі.

Уряд доручив Пенсійному фонду України протягом 10 днів після набрання чинності постанови передати Ощадбанку перелік всіх переселених пенсіонерів для відкриття їм поточних рахунків, а потім спільно з банком проінформувати їх про необхідність звернення для виплати пенсій в Ощадбанк, але не раніше ніж через 30 днів з дня набрання постановою чинності.

Наприкінці квітня цього року міністр соціальної політики України Павло Розенко зазначав, що з 1,24 млн пенсіонерів, які були зареєстровані на території окупованих частин Донецької та Луганської областей, понад 0,9 млн отримують пенсію в повному обсязі на території, підконтрольній української влади.
Середній розмір пенсії на початок цього року становив 1 581,54 грн, а загальна кількість пенсіонерів – 12,147 тис.

Як повідомлялося, в середині червня Кабмін ухвалив рішення виплачувати біженцям щомісячні адресні посібника також тільки через Ощадбанк,обгрунтувавши його ситуацією на банківському секторі. “Дана схема за рахунок залучення Ощадбанку буде більш безпечною”, – сказав заступник голови Мінфіну Роман Качур, додавши, що здійснення виплат через держбанк полегшить контроль за їх повнотою і своєчасністю.

За його словами, завдяки такому рішенню допомогу на першому етапі буде виплачуватися через 2 тис. установ Ощадбанку, тоді як зараз вона виділяється через відділення соціальної допомоги, яких втричі менше, а в перспективі число таких відділень зросте до 4 тис.

Р.Качур уточнив, що за результатами червня середній розмір допомоги біженцям складає 1254 грн на сім’ю, такі виплати отримують 186,35 тис. сімей або 315,6 тис. чоловік. У 2015 році з бюджету на ці цілі намічено виділити 3,36 млрд грн.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)