Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Провести індексацію для всіх просто неможливо, бюджет не витримає цього, - експерти

  • 26 серпня 2015 10:45
  • 812
  • Версія для друку
  •  
Провести індексацію для всіх просто неможливо, бюджет не витримає цього, - експерти

Під час “Маршу Незалежності” Президент України Петро Порошенко заявив про те що, незабаром будуть індексовані зарплати і пенсії. Експерти ж закликають бути більш стриманими: найближчий час не такий вже й близький.

“Економічні прогнози президент робив дуже обережно, розуміючи, що це вкрай необхідно, але, скоріше, висловлював свої надії, – зауважив економіст, позаштатний радник Порошенко Олександр Пасхавер. – Якщо більше не буде падіння, тоді дійсно ми зможемо думати про зростання соціальних доходів. Це повинно бути. Але все залежить від економіки”.

Безальтернативною назвав необхідність індексації доходів населення інший експерт – Ярослав Жалило. На його думку, уряд повинен був це зробити ще в середині року. Спеціаліст відкинув можливий негативний вплив індексації на зростання цін.

“Якщо це буде прораховано відповідно з реальними можливостями бюджету і потреб підтримки якості життя малозабезпечених верств, то істотного інфляційного ефекту це не матиме”, – вважає Жалило.

Згідно з чинним законодавством, індексація мінімальної зарплати тягне за собою пропорційне збільшення всіх бюджетних виплат відповідно до єдиної тарифної сітки. Цього не витримає бюджет і це може штовхнути країну в нову економічну прірву, вважає економіст Олег Устенко. У нинішній кризовий період, на його думку, доцільно проіндексувати лише мінімальні виплати на рівень інфляції, яка, як очікується, за підсумками року перевищить 50%.

“Провести індексацію для всіх просто неможливо, бюджет не витримає цього. Треба сконцентрувати допомогу, скажімо, на матері, яка виховує одна дитину, або пенсіонерах, яким складніше і вони просто виживають зараз, а не колишньому держслужбовцю, який живе на пенсію 5-10 тисяч гривень”, – пояснює експерт.

Нагадаємо, глава українського Мінфіну Наталя Яресько заявила, що індексації можна не чекати до 1 грудня.

Джерело: Радіо Свобода

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)