Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Україні «світять» фіксовані тарифи на електроенергію

  • 10 серпня 2015 10:36
  • 1251
  • Версія для друку
  •  
Україні «світять» фіксовані тарифи на електроенергію

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення про вдосконалення нормативної бази щодо впровадження стимулюючого регулювання для енергопостачальних компаній з 1 січня 2016 р.

Про це повідомили в прес-службі НКРЕКУ.

«Впровадження стимулюючого регулювання створить привабливий інвестиційний клімат для розвитку та модернізації об’єктів енергетики України. Стимулююче регулювання передбачає встановлення фіксованих тарифів на передачу і постачання електроенергії на довгостроковий період і буде стимулювати енергокомпанії зменшувати (оптимізувати) свої витрати. Крім того, стимулююче регулювання зобов’язує енергопостачальні компанії підвищити якість і надійність постачання електроенергії споживачам», – йдеться в повідомленні.

Упровадження стимулюючого регулювання передбачено Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами – членами та Договором про заснування Європейського Співтовариства в частині впровадження Директиви 2009/72/ЄС.

Крім того, вдосконалення нормативної бази щодо тарифоутворення в енергетиці передбачено і урядовою Програмою «Україна – 2020» і Коаліційною угодою Верховної Ради України VII скликання.

«Комісія схвалила для громадського обговорення проекти постанов НКРЕКУ «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 23 липня 2013 р. №1009 «Про встановлення параметрів регулювання, що мають довгостроковий термін дії, для цілей стимулюючого регулювання» та визнання такою, що втратила чинність, постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 10 січня 2014 р. №7 «Про встановлення регуляторної норми доходу на регуляторну базу активів, яка створена на дату переходу до стимулюючого регулювання» та «Про внесення змін до Порядку визначення регуляторної бази активів суб’єктів природних монополій у сфері електроенергетики», які дозволять удосконалити нормативну базу щодо стимулюючого регулювання для енергопостачальних компаній та ввести стимулююче регулювання тарифів на передачу і постачання енергопостачальних компаній з 1 січня 2016 року», – зазначають у регуляторі.

Джерело: Україна комунальна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)
Login to post comments