Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Без лічильників за воду кияни заплатять менше

  • 10 серпня 2015 10:29
  • 1291
  • Версія для друку
  •  
Без лічильників за воду кияни заплатять менше

Київська влада затвердила нові нормативи водопостачання, споживання гарячої та холодної води, а також відведення стоків.

Вони виявилися істотно нижчими, ніж за рік до цього. Згідно з документом, людина, у якої в квартирі є водопровід, каналізація, централізоване водопостачання та велика ванна (тобто житло з категорії упорядкованих), але немає лічильника, платитиме за холодну воду виходячи з норми 150 літрів на добу, або 4,5 куба на місяць. Цей норматив – диференційований і залежить від розміру тих же ванн, наявності умивальників, мийок або централізованої каналізації.

Приміром, передбачається, що мешканець гуртожитку за добу витрачає в два рази менше води, ніж житель квартири, – 100 літрів. А якщо киянин живе в приватному будинку котеджного типу з водопроводом, каналізацією, ванною, а воду гріє за допомогою газового або електричного нагрівача, але не встановив лічильник, то його добовий норматив інший – 210 літрів холодної води на добу (або 6,3 куба/міс).

У «Київводоканалі» кажуть, що нововведення стосується дуже невеликої частини споживачів, у яких немає ні квартирного, ні загальнобудинкового лічильника (а вони встановлені в 98,7% багатоповерхівок і 75% квартир).

«Раніше норматив для квартир без лічильників був на рівні 5,5 куба/міс на людину (новий норматив для квартир з водопроводом, каналізацією та централізованим гарячим водопостачанням – 4,5 куба/міс на людину)», – кажуть у прес-службі «Київводоканалу».

Там додали, що платіжки, засновані на нових нормах, прийдуть вже наприкінці серпня. Таким чином, якщо житель середньої упорядкованої квартири без лічильника при тарифі за куб 10,24 грн (холодна вода + каналізація) платив 56,3 грн/міс, то зі зменшеним тарифом заплатить 46 грн.

Як пояснив голова постійної комісії Київради з питань ЖКГ Олександр Клюс, норму змінили через те, що раніше вона була завищена. «Її привели приблизно до тієї, яка є за лічильниками, щоб ті, у кого їх нема, не переплачували. Вона була дещо завищена, люди не споживали стільки й переплачували. Раніше це було стимулом ставити лічильник, але від такої політики відмовилися», – говорить Олександр Клюс.

Джерело: Вісті

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)
Login to post comments