Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

З урахуванням доходу сім'ї багатьом стало вигідніше отримувати субсидії замість пільг, - Мінсоцполітики

  • 27 липня 2015 09:54
  • 19579
  • Версія для друку
  •  
З урахуванням доходу сім'ї багатьом стало вигідніше отримувати субсидії замість пільг, - Мінсоцполітики

З урахуванням доходу сім’ї, який наразі береться до обрахунку, багатьом стало вигідніше  отримувати субсидії замість пільг.

На цьому наголосив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін на   брифінгу  в Будинку Уряду у п’ятницю, 24 липня.

Він нагадав, що з  1  липня  змінено  порядок  надання  пільг.  Це  передбачено  постановою  Кабінету Міністрів від від 4 червня 2015 р. № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї», яку прийнято на виконання вимог Закону України від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України». Документом передбачено адресність надання пільг тим, хто їх дійсно потребує та має невеликі доходи.

Тобто тепер багатьом категоріям пільги надаються, «якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу». На сьогодні розмір цього доходу становить 1710 грн.

Однак громадяни, які отримують доходи понад 1710 гривень і втратили право на отримання допомоги з боку держави у вигляді пільг, можуть оформити субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього потрібно звернутися з відповідною заявою до органів соціального захисту.

«Субсидія – це право, а не обов‘язок громадянина. Тож він повинен написати відповідну заяву», - зазначив Віталій Мущинін, додавши, що субсидії призначатимуться не автоматично, а тільки тим, хто цього бажає. Більше того, він продемонстрував на прикладах, що громадянам вигідніше отримувати субсидії, аніж пільги, оскільки сума допомоги з боку держави при проведених обрахунках буде більша.

Заступник Міністра зазначив, що наразі громадяни отримують платіжки за червень, тож нарахування там буде ще за старим порядком. При цьому він висловив сподівання, що незважаючи на велику завантаженість, органи соціального захисту справляться з проведенням обрахунків і громадянам вчасно будуть призначені субсидії за оплату житлово-комунальних послуг за липень. Хоча пік навантаження, певно, буде пізніше, коли до таких платіжок додасться плата за опалення.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики