Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Розенко: новий КЗПП – вдалий баланс між інтересами роботодавців та працівників

  • 23 липня 2015 11:23
  • 5281
  • Версія для друку
  •  
Розенко: новий КЗПП – вдалий баланс між інтересами роботодавців та працівників

Внесений до Ради проект Трудового кодексу, з одного боку, лібералізує ринок праці для бізнесу, з іншого – захищає права найманих працівників. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив міністр соцполітики Павло Розенко.

 Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк закликав коаліцію у Верховній Раді підтримати проект нового Трудового кодексу. За його словами, в першому читанні цей документ був прийнятий ще в 2008 році, при цьому з тих пір змінилося чотири склади парламенту, але Трудовий кодекс так і не був затверджений остаточно.

Коли очікувати прийняття нового Трудового кодексу, і що зміниться в законодавстві про працю, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів міністр соціальної політики Павло Розенко.

У країні діє Трудовий кодекс часів Радянського Союзу, але з невеликими поправками?

– Так, звичайно. «Кодекс законів про працю УРСР» був прийнятий в 1971 році, і з тих пір він трансформувався та змінювався, але на сьогоднішній день він все ще представляє з себе набір норм старої радянської соціалістичної системи управління в поєднанні з новими підходами до ринку праці. Тому очевидно, що постало питання про його оновлення та приведення у відповідність законодавству ЄС.

Що заважало весь цей час прийняти новий документ?

– Робота над новим трудовим законодавством йде вже мінімум 14 останніх років. Законопроект голосувався у ВР, але не було політичної волі, не було політичної відповідальності, щоб зробити серйозний крок по наведенню порядку в трудовому законодавстві. Сьогодні є коаліція, проект Трудового кодексу зареєстровано групою депутатів на чолі з головою ВР Володимиром Гройсманом, це колективна робота Кабміну та депутатів. І той факт, що під цим законопроектом стоять підписи членів коаліції, означає досить високі перспективи ухвалення Трудового кодексу. Потрібно чітко розуміти, що ми повинні відкрити ринок праці для роботодавців та захистити права працівників, що, власне, і регулює кодекс.

Що в першу чергу потрібно змінити? Які норми в нинішньому кодексі суперечать європейським стандартам?

– Необхідно кодифікувати українське трудове законодавство, зробити його простим та зручним для розуміння. І це перше, що потрібно зробити. При цьому цілі сегменти трудових відносин у нас поки що не врегульовані, зокрема, це питання самозайнятих осіб, підприємницької діяльності, питання трудових прав працівників малого бізнесу, кооперативів. І з одного боку, необхідно зробити правила гри на ринку праці простими й зрозумілими для бізнесу, лібералізувати цей ринок, а з іншого боку – не допустити погіршення соціальних прав працівників. Власне, Трудовий кодекс – це баланс між інтересами роботодавця та працівника, і новий кодекс такий баланс вдало забезпечує. Так, до нього є багато питань, можна буде вносити правки. Але я б закликав ВР якнайшвидше прийняти цей законопроект у першому читанні, що дасть можливість на рівні експертів провести фінальні дискусії та прийняти цю трудову конституцію України до кінця року.

Яценюк доручив розробити законопроект про Національне агентство зайнятості. Нове відомство має замінити Державну службу зайнятості?

– Принципове положення – це не зміна вивіски Держслужби зайнятості на «Національне агентство зайнятості». Це зміна філософії роботи даного інституту, який повинен стати не державною службою та бюрократичним апаратом, як зараз, а мобільною, активною службою для надання послуг з працевлаштування людей. Це цілий комплекс питань: пошук роботи, перенавчання, перекваліфікація, підвищення кваліфікації, допомога у створенні власного бізнесу. Це інша філософія – замість чиновників, надавати ці важливі послуги громадянам буде сервісна служба.

Джерело: Голос Столиці

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)