Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Громадяни вказуватимуть в оновлених деклараціях для отримання субсидії лише свої персональні дані

  • 13 липня 2015 14:59
  • 1900
  • Версія для друку
  •  
Громадяни вказуватимуть в оновлених деклараціях для отримання субсидії лише свої персональні дані

Відбулася зустріч заступника Міністра соціальної політики України Сергія Устименка з представником Групи підтримки Європейського Союзу для України Хосе Романом Леоном Лорою та делегацією Представництва Європейської Комісії в Україні.

Йшлося про стан виконання програм соціальної допомоги для найбільш вразливих домогосподарств у зв’язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги.

Представник Групи підтримки ЄС для України нагадав, що на зустрічі, яка відбулася 5 червня ц.р., обговорювалося функціонування програми житлових субсидій, через які держава компенсує сім’ям витрати на оплату послуг ЖКГ у межах нормативів споживання, що перевищують обсяг обов’язкового платежу.

Пан Лора попросив надати інформацію щодо проблем, які виникли за два місяці роботи нової програми субсидій, зокрема, статистичні дані щодо кількості сімей, які заповнили заяву на отримання субсидії. Обговорювались також технічні питання реалізації програми субсидіювання населення на регіональному рівні.

Директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко зазначив, що практичне застосування програми житлових субсидій виявило низку проблем, насамперед невміння громадян правильно заповнити декларацію про їхні доходи.

Цю проблему було вирішено завдяки налагодженню співпраці Уряду з Державною фіскальною службою. Планується, що громадяни вказуватимуть в оновлених деклараціях лише свої персональні дані (ПІБ, серія, номер паспорта, ідентифікаційний код тощо), на основі яких автоматично встановлюватиметься розмір їхнього доходу за попередній календарний рік. Це суттєво зменшить кількість неправильно заповнених декларацій. Така схема розроблена, схвалена та буде впроваджена в серпні 2015 року.

Наприкінці зустрічі Хосе Роман Леон Лора наголосив, що вирішенням технічних проблем із заповненням декларації буде регулярне детальне інформування населення щодо програми житлових субсидій.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)