Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Фахівці Мінсоцполітики роз'яснили новий механізм надання пільг громадянам

  • 10 липня 2015 10:01
  • 9737
  • Версія для друку
  •  
Фахівці Мінсоцполітики роз'яснили новий механізм надання пільг громадянам

У Комунікативному центрі Уряду відбулася експертна зустріч на тему „Надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім”ї” за участю заступника Міністра соціальної політики України Віталія Мущиніна, директора департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталія Музиченка та експертів. За допомогою відеозв’язку в обговоренні взяли участь представники місцевих органів соцзахисту і громадських організацій з шести регіонів країни.

Віталій Мущинін зазначив, що чинна влада продовжує працювати в напрямку створення сучасної і справедливої системи адресного надання пільг і компенсацій громадянам. Це передбачає унеможливлення отримання соціальних пільг заможними з одночасним посиленням соціального захисту малозабезпечених, скасування системи пільг і привілеїв для посадовців.

Постановою Кабінету Міністрів №389 від 4 червня 2015 р. встановлено новий Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Новий механізм надання пільг розповсюджується на оплату за користування житлом, комунальні послуги, паливо, скраплений газ, телефон.

Згідно із зазначеною Постановою, з 1 липня пільги надаються в разі, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищував розміру соціальної податкової пільги (у 2015 році – 1710 грн.).

Пільговикам (крім осіб, які отримують лише пенсію і соціальні допомоги), необхідно звернутися до місцевого підрозділу соцзахисту населення і заповнити декларацію про доходи.

Під дію нового механізму підпадають близько 4 млн. 700 тис. пільговиків, зазначив Мущинін. Із них, за оцінками Мінсоцполітики, близько 3 млн. 713 тис. збережуть свою пільгу, а 960 тис. можуть свій привілей втратити.

Необхідність встановлення розміру доходів такої значної кількості громадян спричинило суттєве зростання навантаження на працівників місцевих підрозділів соціального захисту населення, зауважив заступник Міністра.

Щоб отримати пільгу з 1 липня, наголосив заступник Міністра, громадянин повинен подати довідку про свої доходи до вересня поточного року. Якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом наступних шести місяців. Це визначено Постановою Уряду №446 від 26 червня 2015 р.

Разом з тим, Віталій Мущинін нагадав, що продовжує діяти система житлових субсидій. Особи, які не підпадають під дію системи пільг, або громадяни, які мають право на пільги, але дохід яких є недостатнім для оплати за комунальні послуги, можуть скористатися програмою житлових субсидій. „Програма житлових субсидій для людини вигідніша за отримання пільги”, - переконаний представник Мінсоцполітики.

На думку старшого консультанта з питань соціального захисту населення Інституту місцевого розвитку Антона Левицького, людям варто чітко роз’яснити можливість обирати між отриманням пільги і наданням житлової субсидії. „Потрібно організувати роботу державних установ так, щоб створити якнайменше проблем і для громадян, і для рядових працівників соцзахисту”, - зауважив експерт.

„Сьогодні Україні далеко до адекватного розподілу пільг. 10 відсотків найбідніших українців отримують лише 4 відсотки „соціальних” коштів, які виділяє держава, тоді як 10 відсотків найбагатших отримують до 25 відсотків цих грошей”, - наголосила завідувач відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи Національної академії наук України Людмила Черенько. На її переконання, виправити існуючий перекіс зможе адресність надання пільг. Кроком до такої більш справедливої адресної системи соціального забезпечення фахівець вважає встановлення нового порядку надання пільг.

„В умовах бюджетного дефіциту немає іншого виходу, крім запровадження адресної допомоги домогосподарствам”, - сказала Черенько, окремо зупинившись на важливості проведення інформаційної кампанії. „Потрібно переконувати людей не виживати самотужки в умовах економічної кризи, а користуватися можливостями, які надає держава, тобто йти і оформляти пільгу чи субсидію”, - заявила науковець.

Відбулося обговорення порушених питань у режимі відеоконференції з прямими включеннями з Харкова, Львова, Одеси, Полтави, Дніпропетровська і Чернігова. З регіонами спілкувалися Віталій Мущинін і директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко. З-поміж іншого, зазначалося, що під дію нового порядку призначення пільг потрапляють не всі категорії пільговиків.

Детальні роз’яснення щодо конкретних запитань відносно призначення пільг і субсидій громадянам нададуть у місцевих управліннях соцзахисту.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)