Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Експерт прогнозує звернення за субсидіями лише 30% тих, хто мають право на їх оформлення

  • 22 червня 2015 10:34
  • 4030
  • Версія для друку
  •  
Експерт прогнозує звернення за субсидіями лише 30% тих, хто мають право на їх оформлення

Лідер громадської організації “Нова солідарна Україна”, голова Київської обласної колегії адвокатів Вадим Хабібуллін прогнозує звернення за субсидіями лише 30% сімей, що мають право на їх оформлення, через недовіру до системи.

Про це він заявив у четвер на прес-конференції.

За його словами, в березні 2015 “Нова солідарна Україна” звернулася з листом до Кабінету Міністрів, в якому вимагала роз’яснень з приводу формулювання в Постанові про субсидії терміна про подані в декларації про доходи відомостей в неповному вигляді.

“Серед положень постанови велике занепокоєння викликає саме норма, згідно з якою, якщо подані неповні відомості про доходи і витрати зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання, і в якому заявник зобов’язується повернути зайво перераховані (виплачені ) суми субсидій у подвійному розмірі “, – відзначає Хабібуллін.

Згідно з його прогнозом, саме ця норма може бути трактована по-різному, і при заповненні відомостей найбільш незахищеними верствами населення можуть бути масово подані неповні і помилкові відомості для одержання субсидії, і, тим самим, прості люди (як правило – похилого віку) будуть піддаватися небезпеці необхідності повернення державі понад виплаченої суми в подвійному розмірі.

У зв’язку з цим “Нова солідарна Україна” просить владу роз’яснити цю трактовку в Постанові про субсидії.

В разі ігнорування вимог громадської організації, вона залишає за собою право радити українцям терміново звернутися до органів призначення субсидій для отримання довідок про те, що субсидія була оформлена офіційно, законно і без жодних претензій.

За даними Хабибуллина, лише 15% громадян заповнили документи на оформлення субсидій без помилок (згідно з повідомленням Міністерства соціальної політики від 8 червня 2015 року), тобто з місячного обсягу субсидій в 2 млрд гривень 1,7 млрд були видані за заявками з неточними даними.

Таким чином, одержувачі субсидій у червні, за прогнозом “Нової солідарної України”, повинні будуть повернути державі 3,4 млрд гривень.

Як повідомляло агентство, міністерство соціальної політики прогнозує, що до вересня житлові субсидії будуть одержувати 6 млн осіб.

Кабінет Міністрів має намір спростити систему надання житлових субсидій населенню 15-21 червня.

Джерело: Українські новини

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)