Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Рада погодилася ввести заборону на "необґрунтовані" тарифи ЖКГ

  • 19 червня 2015 15:07
  • 767
  • Версія для друку
  •  
Рада погодилася ввести заборону на "необґрунтовані" тарифи ЖКГ

Верховна Рада України з другої спроби прийняла в першому читанні за основу урядовий законопроект № 2029а, яким вносяться зміни в закони про послуги ЖКГ, про теплопостачання і про державне регулювання у сфері комунальних послуг.

При першому голосуванні “за” виступили 224 депутата. Вдруге нардепи знайшли 237 голосів “за”.

До другого читання документ домовилися доопрацювати. Підготовка до другого читання буде проходити за скороченою процедурою.

У законопроекті зазначено, що “встановлення цін / тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається”. Окремо підкреслюється, що суперечки щодо формування та затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги вирішуються в судовому порядку.

“Дані зміни дадуть можливість встановлювати обґрунтовані тарифи і не дозволяти нашим підприємствам працювати з розривом у тарифі”, – зазначив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, презентуючи документ.

“Єдиний підхід до встановлення економічно обґрунтованих тарифів … дозволить забезпечити раціональне планування державного та місцевих бюджетів, створить необхідні умови для забезпечення ефективного функціонування підприємств сфери теплопостачання та сфери житлово-комунального господарства, підвищенню рівня якості послуг, створенню умов для залучення інвестицій у розвиток і технічне оновлення систем теплопостачання, водопостачання, своєчасному і в повному обсязі виконання боргових зобов’язань з погашення та обслуговування позики, у тому числі тих, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями “, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

У той же час, депутатів обурила норма законопроекту, яка передбачає, що “тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб’єкта господарювання”. Нардепи вимагали уточнити, які саме суми мають вважатися достатньою рентабельністю, і підкреслювали, що ця норма створює грунт для завищення тарифів ЖКГ.

Крім того, документом виключається норма про затвердження від необгрунтованих економічно тарифів Кабінетом Міністрів.

Раніше Верховна Рада вже розглядала кілька аналогічних ініціатив, проте всі вони не були схвалені.

Законопроект входить в так званий “пакет МВФ” – перелік необхідних для співпраці з фондом законодавчих змін. “Це закон-маяк МФВ”, – підкреслив спікер парламенту Володимир Гройсман.

Джерело: СЕГОДНЯ.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)
Login to post comments