Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

У Пенсійному фонді припинили призначати спецпенсії

  • 15 червня 2015 09:46
  • 8732
  • Версія для друку
  •  
У Пенсійному фонді припинили призначати спецпенсії

З  1 червня 2015 року  в Україні більше не призначають спеціальних пенсій чиновникам, суддям та прокурорам. Однак законодавча норма, якою ці категорії працівників переведено на загальні правила призначення пенсій, не стосується науковців, військових та «чорнобильців».

Про це 12 червня ц.р. сказав журналістам  Перший заступник Голови правління Пенсійного фонду України Микола Шамбір.

Він нагадав, що з 1 червня набрала чинності норма закону про призупинення призначень спецпенсій.

М.Шамбір також зазначив, що уряд мав подати відповідний законопроект протягом травня, але оскільки парламент його не розглянув, то закон автоматично набрав чинності.

“Уряд… подав відповідний законопроект, ВР його не розглянула, зараз йде опрацювання… і з 1 червня Пенсійний фонд не призначає ніякої спеціальної пенсії”, – зазначив М.Шамбір.

Водночас він зазначив, що всі інші пенсії на даний момент призначаються на загальних підставах.

На брифінгу перед початком прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України М. Шамбір навів дані  щодо розмірів призначених у 2014 році спеціальних пенсій.

За інформацією Пенсійного фонду України, торік за спеціальними законами в Україні було призначено пенсії 5243 особам, а саме:

за нормами Закону України «Про державну службу» – 1478 особам, середній розмір  пенсій становив 3401,62 грн.;

за нормами Закону України «Про статус народного депутата України»  – 18 особам, (середній розмір призначених пенсій –  6161,11 грн.);

відповідно до Положення про помічника-консультанта народного депутата України – трьом  особам, середній розмір призначених пенсій – 6000,00 грн.;

за нормами Закону України «Про Національний банк України» –  45 особам, середній розмір призначених пенсій – 7713,33 грн.;

за нормами Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» –  25 особам, середній розмір призначених пенсій – 3496,00 грн.

за нормами Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» –  486 особам, середній розмір призначених пенсій – 2744,86 грн.

Середній розмір пенсій, призначених у 2014 році за спеціальними законами, становив  3006,65 грн.

За дві години спілкування на пряму телефонну лінію  Кабміну  звернулися  19 осіб. Перший заступник Голови правління Пенсійного фонду надав детальні роз'яснення з питань призначення та перерахунку пенсій, розміру пенсійних виплат працюючим пенсіонерам

М.Шамбір також зазначив, що питання припинення призначення спецпенсій вимагає законодавчого регулювання.

Джерело: ПФУ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)