Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Субсидії боржникам по комуналці дадуть до першої несплати

  • 18 травня 2015 10:21
  • 1235
  • Версія для друку
  •  
Субсидії боржникам по комуналці дадуть до першої несплати

Мінсоцполітики роз'яснило: не платити за компослуги можуть тільки ті, кому затримують зарплату

Українці зможуть оформити субсидії з оплати житлокомпослуг, навіть якщо у них є заборгованість по рахунках за "воду, газ і світло", повідомив заступник міністра соцполітики Віталій Мущинін.

Як роз'яснив заступник міністра, якщо доходи сім'ї невеликі і дозволяють претендувати на допомогу держави, то її оформлять з моменту звернення власника житла за субсидією. "Єдина умова припинення субсидыювання – це якщо громадянин не сплатив свою обов'язкову частку за компослуги без поважної причини", – сказав Мущинін. Такою причиною, за його словами, може бути лише затримка з виплати зарплати, пенсії, допомоги по безробіттю та іншої держдопомоги (наприклад, по інвалідності). При цьому за рахунками можна не платити, а субсидію раніше нарахують.

У Мінсоцполітики нам уточнили: потрібні будуть підтверджуючі документи, наприклад, довідка з місця роботи, що зарплату затримують. Подавати таку довідку треба щомісяця не пізніше 15 числа, інакше вас вважатимуть боржником і припинять нараховувати субсидію.

За словами юриста Василя Мірошниченка, довідку видати зобов'язані, інакше доведеться вимагати її через суд. "Коли суд зобов'яже працедавця видати довідку, субсидію відновлять заднім числом", – роз'яснив Мірошниченко.

За розрахунками Мінсоцполітики, до 20% сімей (близько 3 млн осіб) можуть в 2015 р. звернутися за субсидією, на це в бюджеті закладено 25 млрд грн. "В середньому сім'я отримає в рік до 8000 грн субсидії", – повідомив раніше прем'єр Арсеній Яценюк. Президент Украналітцентру Олександр Охріменко побоюється, що претендентів на субсидії може виявитися більше і грошей не вистачить.

Джерело: Сегодня.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)