Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Законопроект про накопичувальну пенсійну систему розроблять до кінця квітня, - Мінсоцполітики

  • 20 березня 2015 12:46
  • 22626
  • Версія для друку
  •  
Законопроект про накопичувальну пенсійну систему розроблять до кінця квітня, - Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики України має намір до травня внести на розгляд Верховної Ради проект закону про формування накопичувальної системи пенсійного забезпечення в Україні, повідомив на брифінгу у Києві міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Думаю, що до середини або до кінця квітня цей законопроект вже буде внесено», – сказав Розенко.

Раніше міністр відзначав, що накопичувальна пенсійна система має запрацювати в експериментальному режимі з січня 2016 року. Причому на початковому етапі за допомогою такого експерименту планується залучити на персональні рахунки громадян, як мінімум, 1 млрд грн.

Розенко звертав увагу, що кошти на пенсійних рахунках – так звані «довгі» гроші – будуть вкладені в цінні папери, в тому числі державні. І в основу реформи накопичувальної пенсійної системи буде покладено досвід західних країн, особливо Польщі, де накопичувальна індивідуальна система пенсійного забезпечення була введена наприкінці 90-х років.

У лютому Кабінет міністрів України затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2015 рік з обсягом загальних доходів у розмірі 234,4 млрд грн і дефіцитом, який буде покриватися безпосередньо з держбюджету, у 19 млрд грн.

За його словами, законопроект також буде передбачати однаковий підхід до нарахування пенсії як для рядових громадян, так і для державних службовців.

В Україні налічується близько 13,5 млн пенсіонерів. У середині березня в Україні набрав чинності закон про скорочення пенсій працюючим пенсіонерам, чиї пенсії перевищують 1453 грн, на 15%, а також про тимчасове скасування спецпенсій для пенсіонерів, які обіймають так звані спеціальні державні посади.

 Джерело: Уніан

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)