Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Блоги

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.

За скільки днів Пенсійний фонд повинен призначити пенсію?

В ідеалі протягом 10 робочих днів після того, як громадянин написав заяву про призначення йому пенсії за віком й приніс до Пенсійного фонду відповідні документи, фонд призначає йому виплату. Ми говоримо «в ідеалі», тому що трапляються випадки, коли минає кілька разів по 10 днів, а пенсія не призначається. Статися це може з двох причин: з вини недбалого працівника фонду або з вини самого громадянина. Спробуймо розібратися.

Електронні системи пенсійного фонду в автоматичному режимі роблять вибірки і з’ясовують, кому з громадян, що написали відповідні заяви, не призначено пенсію протягом 10 днів. Якщо затримка відбулася з вини неакуратного працівника, проблема вирішується просто: фахівець фонду відкладає убік усю поточну роботу й нараховує пенсію.

Але найчастіше у зволіканнях з призначенням пенсії винен сам громадянин. Пояснимо.

Для того, щоб призначити людині пенсію за віком, фонд повинен мати два найголовніших документа – трудову книжку особи, де фіксується стаж, і довідку про заробітну плату. Бо саме від стажу і розміру зарплати залежить розмір пенсії. Відповідні відомості за період після 2000 року можна взяти в системі персоніфікованого обліку. А от трудова діяльність людини до 2000 року фіксувалася лише в трудовій книжці і у паперових довідках про зарплату.

У випадку, якщо трудова книжка оформлена з порушеннями (наприклад, у визначених місцях не стоять печатки підприємства, у записах про прийом на роботу чи звільнення не вказані дати, номери наказів чи невірно записано посаду або відповідні записи взагалі відсутні тощо), фонд не зможе правильно обрахувати стаж. І тоді людині, що хоче оформити пенсію, необхідно поновлювати відомості про свою трудову біографію. Громадянин повинен буде звернутися на підприємства й організації, де він колись працював, за відповідними довідками.

Те ж стосується й довідок про розмір заробітної плати за період до 2000 року. Особливо важливими вони є для людей, які після 2000 року не працювали або виходили на роботу без офіційного оформлення. Без таких довідок ці люди можуть претендувати хіба що на мінімальний розмір пенсії.

Отож, маючи проблеми з оформленням трудової книжки і довідками про заробітну плату за період до 2000 року, людина, навіть подавши до пенсійного фонду заяву про призначення пенсії, не може розраховувати на вирішення питання у 10-денний строк.

Виникають й інші ситуації, які не дозволяють призначити пенсію за 10 днів. Наприклад, коли для перевірки даних, що містяться у документах громадянина, пенсійному фонду необхідно звернутися із офіційними запитами в інші державні установи. Якщо ж ця установа знаходиться в іншому районі, області або державі, час обробки запитів відповідно збільшується і день призначення пенсії віддаляється.

Однак звертаємо вашу увагу на такий момент: скільки б пенсійний фонд не займався б перевіркою ваших документів – тижні чи місяці, у кінцевому результаті ви отримаєте виплату за весь цей «організаційний» період.

Коментарі

 • Віталій
  Віталій 21 квітня 2015

  Якщо вже зовсім точно, то трудовий стаж за трудовою книжкою береться по 31.12.2003. А персоніфіковані відомості про сплату внесків для обрахування розміру пенсії беруться з 07.2000. Але найбільший казус трапляється, коли є запису у трудовій книжці (після 2004 року), але відсутні відомості про сплату.

 • Для створення коментарів увійдіть або зареєструйтесь

Популярні блогери

Юлия Солнечная
21 блог(ів)
Майя Орел
7 блог(ів)
Олексій
1 блог(ів)

Архів блогів