Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Блоги

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.

Як отримати форму ОК-5 - дані про свій страховий стаж та заробітну плату

Сьогодні портал електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua/) надає ряд наступних послуг: одержання виписок (наприклад форма ОК-5), перeгляд анкетних даних та електронної пенсійної справи, подання звернень, скарг, запис на прийом тощо.

Однією з найважливіших послуг є доступ до даних з відомості застрахованої особи, адже саме ці дані будуть використовуватись для розрахунку пенсії.

Довідково. З липня 2000 року запроваджено персоніфікований облік відомостей застрахованих осіб (фактично, щодо всіх працюючих та само зайнятих осіб). Всі дані про страховий стаж, спеціальний (пільговий) стаж, заробітки за кожен рік помісячно, з яких були сплачені страхові внески, з переліком страхувальників (підприємств, на яких Ви офіційно працювали), зберігаються в електронному вигляді в базі даних системи персоніфікованого обліку ПФУ.

Для того, щоб переглянути свій страховий стаж, потрібно зареєструватись на порталі ПФУ або здійснити вхід, якщо ви вже зареєстровані або маєте електронний цифровий підпис (ЕЦП) чи електронне пенсійне посвідчення (ЕПП).

 

Що потрібно для того, щоб зареєструватись на порталі електронних послуг Пенсійного фонду?

Крок 1. Потрібно підійти до районного ПФУ, взявши з собою ідентифікаційний код і паспорт та заповнити заяву.

Ви можете підготувати заяву вдома,але фахівці Фонду допоможуть Вам у її заповненні.

Форми заяв:

; .

Це потрібно для внесення в інформаційну систему Пенсійного фонду та перевірки ваших даних. Після цього ви отримаєте розписку про одержання заяви, а також «реєстраційний код» - Код заяви.

Цей код необхідний Вам для реєстрації на Веб-порталі, отже, зберігайте його в таємниці до моменту закінчення реєстрації!

 1

Крок 2. Зайдітьна портал електронних послуг Пенсійного фонду http://portal.pfu.gov.ua/ та натисніть «Реєстрація»

 2

Крок 3. Введіть код заяви, який ви отримали в ПФУ в формі реєстрації, яка з’явиться перед вами:

 3

Далі заповніть інші поля і натисніть «Зареєструватися». При цьому логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять Ваших справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту Ваших персональних даних.

Крок 4. На вказану Вами адресу електронної пошти прийде лист для підтвердження реєстрації.

Після підтвердження реєстрації, Ви отримаєте повідомлення Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.

Увага! Реєстрація на порталі здійснюється лише один раз!

Для власників електронного цифрового підпису (ЕЦП) або електронного пенсійного посвідчення (ЕПП) взагалі не потрібно реєструватись, можна одразу здійснити вхід на портал (авторизуватись).

 

Як здійснити вхід на портал електронних послуг ПФУ?

Спосіб 1. За допомогою логіна і пароля, який ви вводили при реєстрації.

Для цього натисніть «Вхід»

 4

Натисніть на вкладку «За логіном»,

 5

введіть свій логін і пароль та натисніть «Увійти».

 

Спосіб 2. За допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП)

Для цього натисніть на вкладку «За ЕЦП»

 6

Ознайомтесь зі списком АЦСК, ЕЦП яких підтримує Веб-портал ПФУ:

 8

Якщо Ви не маєте ще ЕЦП одного з цих АЦСК, Вам необхідно звернутися в АЦСК та отримати ЕЦП. Інформація щодо отримання ЕЦП може Вами бути отримана в Інтернеті в залежності від АЦСК, обраного Вами.

Довідково. Ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флешка чи жорсткий диск Вашого комп’ютера) або на електронному пенсійному посвідченні (ЕПП).

Якщо у вас ЕЦП був отриманий в одному з цих АЦСК, оберіть зі списку потрібний варіант. Далі оберіть файл ключа з носія, на якому він у вас міститься:

 9

Введіть пароль ключа і натисніть «Увійти з ЕЦП».

Спосіб 3. За допомогою електронного пенсійного посвідчення (ЕПП)

Для цього натисніть на вкладку «За ЕПП»

 7

Довідково. Електронне пенсійне посвідчення- поєднує функції пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки, містить електронну інформацію про власника та електронний підпис (ЕЦП).

Якщо Ви не маєте ще електронного пенсійного посвідчення (ЕПП), зверніться до органу ПФУ та отримайте ЕПП.

Для здійснення входу на портал за допомогою ЕПП, Ви маєте пам’ятати PIN-код, який встановили при отриманні ЕПП для додатку ЕЦП.

Введіть пін-код у формі входу до системи та натисніть «Увійти з ЕПП».

 

Як переглянути дані про свою заробітну плату та страховий стаж?

Після здійснення входу на портал, ви потрапляєте в свій особистий кабінет. Для перегляду даних про свою заробітну плату або страховий стаж, потрібно перейти на вкладку «Моя заробітна плата» або відповідно на вкладку «Мій страховий стаж»:

 10

На вкладці «Моя заробітна плата» можна не тільки переглянути свою заробітну плату, з якої були сплачені страхові внески, а і отримати форму ОК-5. Для цього потрібно натиснути «Відомості, що враховуються для визначення пенсії в розрізі підприємств»:

 11

За допомогою відповідних кнопок форму ОК-5 можна зберегти, роздрукувати або завантажити у форматі XML.

 

Що можна зробити з завантаженою у форматі XML довідкою ОК-5?

Завантажити у пенсійний калькулятор на Pensia.ua та зробити самостійний розрахунок майбутньої пенсії!

Для цього потрібно здійснити лише кілька кроків:

1. Зареєструватись на порталі Pensia.ua.

2. Створити свою електронну пенсійну справу (ЕПС).

3. В створеній ЕПС на вкладці «Періоди трудової діяльності» натиснути кнопку «Імпорт періодів з файлу ОК-5» та завантажити раніше збережену вами довідку в форматі XML в пенсійний калькулятор.

Після цього можна натиснути «Прогноз майбутньої пенсії» та переглянути всі види пенсії, на які ви маєте право та детальний протокол розрахунку по кожному з них.

Перейти до Пенсійного калькулятора

Коментарі

 • Тетяна
  Тетяна 23 квітня 2017

  Здравствуйте. Посчитала свою пенсию на калькуляторе. Очень удобно и понятно. Но почему в моем расчете не появляется 2017 год? и далее ??

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 24 квітня 2017

  Здравствуйте. Очевидно вы не ввели данные по ЗП за 2017 год. Кроме того, в "Параметрах розрахунку" нужно изменить дату. Но вы должны понимать, что расчет за 2017 год и далее будет с учетом среднегодовой ЗП за 2014-2016 года, плюс среднемесячная ЗП на сегодняшний день известна только до февраля 2017 года.

 • Степанія
  Степанія 25 травня 2017

  Доброго дня! Мені 6.02.2017 виповнилось 55 років. Як дізнатись коли мені на пенсію?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 25 травня 2017

  Доброго дня. Якщо у вас немає права на дострокову пенсію і ваш стаж складає не менше 15 років, то на сьогоднішній день (поки не прийняли зміни, які пропонуються в новій пенсійній реформі) на пенсію ви маєте вийти 07.02.2022 року, тобто через 5 років.

 • Михайло
  Михайло 26 травня 2017

  Доброго дня!
  Я уже 2 тижні намагаюся зайти в особистий кабінет по ключах, (які на цей час є дійсними і в податкову захожу без проблем), система видає відповідь: "Сертифікат пошкоджений або не може бути використаний". Це в них глюк такий зараз? Чи можливо в чомусь іншому проблема?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 29 травня 2017

  Доброго дня.
  Можливо ви невірно обрали АЦСК, в якому отримували ключі. З приводу цього питання зверніться в службу підтримки порталу електронних послуг Пенсійного фонду України PORTALINFO@PFU.GOV.UA

 • Ольга
  Ольга 20 червня 2017

  Доброго дня!
  Я пенсіонерка з 08.06.1959р. за віком та стажем. Мені назначена пенсія, як мені її перевірити, якщо я продовжую працювати?


  З повагою,Ольга

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 20 червня 2017

  Доброго дня.
  Перевірити призначену вам пенсію можна кількома способами:
  1. Зареєструвавшись на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України або здійснивши вхід на портал за допомогою ЕЦП або ЕПП (там можна переглянути матеріали вашої пенсійної справи).
  2. Підійти до свого УПФУ та попросити виписку зі своєї пенсійної справи.
  3. Якщо ви бажаєте самостійно порахувати собі пенсію, це можна зробити в нашому пенсійному калькуляторі, ввівши всі дані про стаж і ЗП та особливості.

 • Ольга
  Ольга 20 червня 2017

  Перепрошую з 08 06 2017р.

 • Татьяна
  Татьяна 03 липня 2017

  Я народилася 08.02.1960.Я зараз ще працюю педагогом.При виході на пенсію за віком я отримаю одноразову допомогу і яку саме?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 26 липня 2017

  Доброго дня.
  Пунктом 7-1 розділу XV „Прикінцеві положення” Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", працювали в закладах та установах державної та комунальної форми власності, на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів „е”-„ж” статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
  Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191.
  Отже, ви матимете право на виплату 10 окладів, якщо у вас є право на призначення пенсії за вислугу років і достатньо стажу (30 років) на таких посадах.

 • Skip
  Skip 04 липня 2017

  Будь ласка підкажіть, а ОК-5 відображає реально сплачені податки і реально нарахований стаж? Чи тут відображаються дані зі звітів поданих роботодавцем, і за довідкою про реально сплаченими за мене (працівника) податками а відповідно і стажем, краще звернутись в податкову?
  Чи я дарма панікую і виписка ОК-5, з позитивно заповненими графами, відображає реальні суси які ідуть мені о пенсії і строки стажу

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 19 липня 2017

  Доброго дня.
  Довідка ОК5 відображає реальні суми, з яких було сплачено страхові внески і які будуть враховані для розрахунку пенсії, і реальний страховий стаж. (Податок і страховий внесок-це різні речі.)

 • Олена
  Олена 04 липня 2017

  Добрый день. Как я могу получить справку ОК-5 на своего отца, проживающего на оккупированной территории? Приехать и зарегистрироваться как переселенец он не может, большие проблемы с передвижением. Может передать доверенность на меня, но куда мне идти, если он не зарегистрирован в Украине? Я проживаю в Харькове, и он в начале военных действий проживал и регистрировался тут, но спустя 2 года вернулся и не продлевал справку переселенца. Никаких соцвыплат не получает. Пенсионером не является.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 26 липня 2017

  Добрый день.
  Боюсь, что даже доверенность с печатью "ДНР" или "ЛНР" не будет действительна.

 • Тетяна
  Тетяна 26 липня 2017

  Добрий день. Я народилась 19.11.1959 року і планую вийти на пенсію в 58,5 років. Чи матиму я таке право при новій пенсійній реформі, чи вже тільки в 60 років (мій стаж на сьогодні близько 40 років)?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 26 липня 2017

  Доброго дня.
  Так, за вами залишиться право виходу на пенсію у віці 58,5 років.

 • Ігор
  Ігор 02 серпня 2017

  Доброго дня.
  16 жовтня 2017 року планую вийти на пенсію в 60 років. Якщо оформляти документи в жовтні ц.р., то чи буде зараховано в розрахунку пенсії стаж та заробітна плата за січень-жовтень 2017 року.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 02 серпня 2017

  Доброго дня.
  Так, і стаж, і заробітну плату зарахують, але можливо таке, що на момент розрахунку ще не буде даних в системі перс. обліку за останній місяць (жовтень), тому розрахунок можуть зробити спочатку без його врахування, а після того, як дані з'являться зроблять перерахунок з урахуванням жовтня.

 • Наталія
  Наталія 11 серпня 2017

  Могу ли я выйти на пенсию в 50 лет по списку 2,стаж=24года,страховой 14 лет,мне 43 года.

 • Для створення коментарів увійдіть або зареєструйтесь

Популярні блогери

Юлия Солнечная
21 блог(ів)
Майя Орел
7 блог(ів)
Олексій
1 блог(ів)

Архів блогів