Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Блоги

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.

Періоди трудового стажу в Пенсійному калькуляторі

Які періоди зараховуються до страхового стажу, тобто стажу, який враховується при нарахуванні пенсії та як їх вводити розглянемо нижче.

Які періоди зараховуються до страхового стажу

До страхового стажу входять наступні періоди:

 1. Періоди Вашої офіційної роботи, які повинні підтверджуватися записами в трудовій книжці, а після 2004 року - ще й сплатою роботодавцем страхових внесків з Вашої зарплати
 2. Періоди навчання у вищому/середньому навчальному закладі (до 1 січня 2004 р.)
 3. Строкової служби в армії
 4. Періоди догляду за дитиною до 3-х років, за інвалідом I групи, за дитиною-інвалідом до 16-ти років
 5. Перебування на обліку в Центрі зайнятості
 6. Перебування на фронті чи участь у бойових діях

Як вводити періоди трудового стажу

Періоди трудового стажу вводяться кожний окремо.Наприклад, якщо Ви працювали на основному місці роботи та за сумісництвом, то окремо внесіть дані за основним місцем роботи і окремо – за сумісництвом. Навіть, якщо Ви працювали на одному місці, але була перерва в стажі, вводимо окремо період до перерви, а потім період після.

Для того, щоб додати період, натисніть кнопку «Додати період»

В полі "Вид трудової діяльності" із випадаючого списку Вам запропоновано зазначити ті періоди трудової діяльності, які носили особливий характер. Особливості важливі для визначення права на пільгові та дострокові пенсії або такі, що призначаються за спеціальними законами.

dodaty periody

period

Далі, для того, щоб заповнити заробітну плату, потрібно натиснути «заповнити заробітну плату»,

dodaty zp

в таблицю ввести окремо за кожний місяць суму заробітної плати

zp

і натиснути кнопку «Зберегти».

Увага! До вересня 1996 року в обігу були інші грошові одиниці, що конвертуються до гривні як 100000:1. Тобто, якщо Ви, наприклад, отримували зарплату у розмірі 100 руб., то 100 ділимо на 100000 і отримуємо 0.001 грн. Цю цифру і вводимо в поле з зарплатою.

Періоди стажу до липня 2000 року

До 2000 року всі періоди трудової діяльності в Електронній пенсійній справі вводяться вручну окремо кожний період згідно даних трудової книжки, диплома, військового квитка, довідок.

Періоди стажу після липня 2000 року

Починаючи з липня 2000 року Ви можете вводити дані вручну або отримати в електронному вигляді Виписку з системи персоніфікованого обліку (Форму ОК-5) на порталі ПФУ та завантажити в Пенсійний калькулятор.

Форма ОК-5 містить наступні дані:

 • Перелік страхувальників, які подавали по Вам відомості до системи персоніфікованого обліку;
 • За кожний місяць, починаючи з 2000 року, по кожному зі страхувальників: сума заробітку, з якої сплачені страхові внески, кількість днів для стажу, відмітка про сплату пенсійного/єдиного внеску;
 • Загальні показники за кожний рік, помісячно: загальна сума заробітку, з якого сплачені страхові внески (усього та в межах максимальної величини), страховий стаж;
 • Відомості про спеціальний (пільговий) стаж, та відомості про стаж, який зараховується без сплати страхових внесків (БСВ), по страхувальниках і по роках.

Всі інші періоди та особливості, такі як, наприклад, навчання, догляд за дитиною до трьох років, за інвалідом I групи, за дитиною-інвалідом до 16-ти років, військова служба, робота за списком №1 тощо потрібно вводити вручну згідно перерахованих вище документів.

Для того, щоб отримати форму ОК-5 в електронному вигляді, потрібно зареєструватись на Порталі ПФУ.

Для реєстрації на Порталі підійдіть лише один раз з паспортом та ідентифікаційним кодом до територіального управління ПФУ та отримайте код доступу на Портал (це безпека Ваших даних ).

Розуміємо, що похід до Пенсійного фонду Вас не дуже надихає, але, зробивши це один раз і витративши на заповнення заяви кілька хвилин, Ви матимете можливість надалі, не виходячи з дому, контролювати  інформацію про свої періоди роботи та страховий стаж, а також сплату роботодавцем страхових внесків з Вашої заробітної плати.

Отже, вибір за Вами: Ви можете вводити дані періодів трудового стажу вручну або отримати їх в електронному вигляді на порталі ПФУ та просто завантажити у свою ЕПС.


 Як отримати Форму ОК-5 детальніше читайте у блозі «Що таке «Виписка з системи персоніфікованого обліку (Форма ОК-5)» та як її отримати» або у статті «Виписка з системи персоніфікованого обліку (форма ОК-5)»


Виписка з системи персоніфікованого обліку Форма ОК-5. Інфографіка

infogr ok5

Як завантажити Форму ОК-5 в пенсійний калькулятор

Після того, як Ви вивантажили форму ОК-5 у форматі XML («Що таке «Виписка з системи персоніфікованого обліку (Форма ОК-5)» та як її отримати»), її потрібно завантажити у свою пенсійну справу у «Періоди трудового стажу».

Для цього потрібно натиснути кнопку «Завантажити виписку з системи персоніфікованого обліку ПФУ (ОК-5)», вибрати файл на комп’ютері, натиснути "Відкрити", потім натиснути кнопку "Завантажити" і всі дані автоматично з'являться у Вас в трудових періодах.

 

  Перейти до Пенсійного калькулятора

 

Коментарі

 • Ірина
  Ірина 05 червня 2015

  Доброго дня. Після школи -навчання в технікумі, потім в інституті? Що зараховується?
  Двоє діток, зараховується стаж тільки якщо працював і пішов у декрет чи і без цього?
  з 2005 по 2008 рік працювала і сплачувала єдиний податок -чи враховується цей період в страховий стаж?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 05 червня 2015

  До страхового стажу зараховується період навчання у вищому навчальному закладі до 1 січня 2004 року.
  Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку належить до страхового стажу, тому що управління соціального захисту сплачує за маму страхові внески
  З 2005 по 2008 роки - страховий стаж буде зараховуватись тільки якщо Ви сплачували в цей період страхові внески. Це можна перевірити в системі персоніфікованого обліку на порталі ПФУ (Форма ОК-5).

 • Любовь
  Любовь 05 червня 2015

  доброго дня! Чи зараховуеться в стаж навчання у технiкумi пiсля школи (8 класiв)?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 08 червня 2015

  Так, до стажу зараховується навчання у період до 1 січня 2004 року у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі. При цьому зараховується лише період з денною формою навчання.

 • таран ольга
  таран ольга 11 липня 2015

  В период учёбы в техникуме и институте была производственная практика, как учитывать и отображать стаж? Из общего времени учёбы месяцы практики отдельно указывать(вычитая из учёбы), или их отдельно указывыть + полностью указывать общее время учёбы? Например: время учёбы с 01.09.1990 по 01.07.1996, из них с 20.05. по 30.09.1993 производственная практика, то как отражать?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 13 липня 2015

  Отдельно вводится период учебы в техникуме и отдельно в институте. Производственная практика входит в период учебы.

 • Igor 69
  Igor 69 29 жовтня 2015

  Здравствуйте! Хотелось бы узать как правильно вносить записи о трудовой деятельности. Существует какой то порядок введения данных по датам трудовой деятельности или нет? (Например, сначала ввести данные о трудовой деятельности на предприятии, а потом учеба в техникуме или обязательно нужно начинать с техникума.)
  И еще, если производственная практика во время учебы в горном техникуме проходила по профессиии отнесенной к списку №1(ГРОЗ, проходчик) как быть в таком случае?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 29 жовтня 2015

  1. Порядок ввода периодов трудовой деятельности/учебы не важен.
  2. При вводе периода учебы в техникуме в поле "Вид трудової діяльності" нужно выбрать "Важкі та шкідливі умови праці", а в поле "Особливість трудової діяльності" выбрать "Робота за списком №1"

 • Игорь
  Игорь 09 січня 2016

  Здравствуйте! Работаю по списку №2 с августа 1993 года по настоящее время. Право на пенсию наступает в августе 2018 года (55 лет). С 2016 года вроде-бы будет учитываться только зарплата с июля 200 года. (?) Нужно ли заполнять мою зарплату до июля 2000 года и учитывает ли это ваш калькулятор? Спасибо.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 11 січня 2016

  Добрый день.
  С 1 января 2016 года действительно будут учитывать ЗП только после июля 2000 года, поэтому нужно ввести только периоды страхового стажа до 2000 года без указания зарплаты. Но если вы знаете точно размер вашей ЗП до 2000 года и хотите посмотреть (ради любопытства) как будет меняться размер вашей пенсии с учетом зарплаты до 2000 года и без учета, вы можете внести зарплату до 2000 года, калькулятор посчитает вместе с этой зарплатой (в Пенсионном фонде будут считать без ЗП до 2000 года!)

 • Світлана
  Світлана 16 січня 2016

  Как рассчитать пенсию по выслуге лет медицинской сестре? Я поступила в медучилище в 1978 и окончила в 1980. Три года работала операционной медсестрой, а потом, по настоящее время - медсестрой в разных поликлиниках. Родила двоих детей, 1983 и 1988 г. рождения, в декретных отпусках была до возраста детей менее года и выходила на работу. Около одного года - работа на пол ставки медсестры по массажу, остальное время - полная занятость. Хочу рассчитать свою пенсию по выслуге лет.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 18 січня 2016

  Добрый день
  Введите все периоды вашей работы до 2000 согласно записям в трудовой книжке. Если период относится к специальному, то есть дает право на выслугу лет, то в поле "Вид трудової діяльності" нужно выбрать "Вислуга років" , а в поле "Особливість трудової діяльності" выбрать поле, соответствующее вашей работе. С учебой также (Вид трудової діяльності-навчання, Особливість - выбираете тип учебного заведения, к которому относится ваше). Но имейте ввиду, учеба в медучилище не входит в выслугу лет. Все периоды после 2000 года с указанием вашей ЗП есть в форме ОК-5, которую можно загрузить прямо в калькулятор, только потом проставить в периодах "Вислуга років". Периоды ухода за детьми вводятся отдельно на каждого ребенка в разделе Электронного Пенсионного Дела "Відомості про дітей". Подробнее про заполнение Электронного Пенсионного Дела читайте в блоге "Електронна пенсійна справа. Пояснення незрозумілих моментів" (http://pensia.ua/ua/gazeta/blogs/entry/elektronna-pensijna-sprava-poyasnennya-nezrozumilikh-momentiv)

 • таран ольга
  таран ольга 28 березня 2016

  Здравствуйте! Работа по списку №1 учитывается с коэф. 2 за каждый отработанный год по настоящее время, или до какого то года. Спасибо.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 29 березня 2016

  Условия начисления стажа по списку №1 не поменялись, то есть действуют и в настоящее время: Умови призначення пільгових пенсій.

 • Галина
  Галина 12 травня 2016

  Здраствуйте.Чи враховується до стажу незакінчена вища освіта?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 12 травня 2016

  До загального стажу зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі й клінічній ординатурі до 1 січня 2004 року.
  Час навчання у вищих, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі й клінічній ординатурі підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання, згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637.
  Тобто для зарахування до стажу періоду навчання до 1 січня 2004 року потрібно підтвердження одним з перерахованих вище документів.

 • Сергей
  Сергей 19 травня 2016

  Здравствуйте!2006-2009 года учеба в техникуме, также была производственная практика в 2008 году на протяжении 2 месяца, ходил пятидневку на работу с обычными рабочими и получал 400-500грн, но ничего не выщитывали, , 2010-2011 срочная служба в армии.В 2012 году первый раз устроился на оф работу завели трудовую.Сделали страховое свидетельство, потом через какое то время уволился.Сейчас не работаюофициально.Но там не вписали в трудовую ни учебу, ни практику, ни армию, если о практике они и не знали и я ничего не говорил, то о учебе и армии знали копии документов брали.Написали что до прийняття в ... трудового стажа немав, а дальше запись о работе .Входит ли учеба, или практика, или армия в страховой стаж?
  Запесь в трудовой только о работе.

 • Василь
  Василь 08 червня 2016

  Добрий день! З серпня 1991 року по червень 2007 року працював в Росії, по списку №1, як вводити зарплатню?

 • Наталья
  Наталья 07 липня 2016

  Здравствуйте,моей сестре пенсия начислена в 2012 году,при расчете бралась справка за 5 лет с 1980 по 1985 года+с 2000 по 2012 г,Общий стаж 37 лет.Для заполнения таблицы периоды трудового стажа я возьму данные из трудовой книжки,а вот если данных по з\плате за какой-то из этих периодов т.е до 2000 г не могу найти в архиве,как заполнить таблицу о з/плате?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 08 липня 2016

  Здравствуйте Наталья.
  Не обязательно вводить зарплату за все периоды до 2000 года. Вводите зарплату за те периоды, данные по которым у вас есть.

 • Для створення коментарів увійдіть або зареєструйтесь

Популярні блогери

Юлия Солнечная
21 блог(ів)
Майя Орел
7 блог(ів)
Олексій
1 блог(ів)

Архів блогів