Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Блоги

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.

Пенсійний калькулятор. Як читати протокол розрахунку розміру пенсії?

Дата розрахунку

Дата розрахунку потрібна для того, щоб показати майбутнім пенсіонерам, який розмір пенсії та за якими законами ви будете отримувати, якщо будете виходити на пенсію саме на цю дату.

Але якщо Ви вже пенсіонер і бажаєте перевірити чи правильно Вам було нараховано пенсію?..

Датою розрахунку буде дата  первинного звернення до пенсійного фонду.

Цю дату ви повинні були ввести на закладці «Відомості про поточну пенсію».

Анкетні дані

В таблиці Анкетні дані містяться відомості про особу, стать та дату народження, та особливості, які враховуються при нарахуванні пенсії, такі як наявність дітей, причетність до аварії на ЧАЕС, періоди та особливості інвалідності, вислуга років військовослужбовця, нагороди та відзнаки за видатні заслуги та особливий статус, наприклад, статус ветерана війни, або члена сім'ї, що втратила годувальника, тощо.

anketa date

Обґрунтування розрахунку розміру пенсії

Дана таблиця містить наступну інформацію:

 • відповідно до яких законів, положень або інших нормативних документів було розраховано даний вид пенсії;
 • вид пенсії, наприклад, пенсія за віком, пенсія по інвалідності, по втраті годувальника;
 • особливості, які було враховано при розрахунку пенсії, наприклад, обчислення від заробітку, у зв’язку з трудовим каліцтвом і проф. захворюванням, тощо;
 • на основі якого стажу було встановлено право виходу на пенсію детально розписано в таблиці Додатку 1;
 • на який період призначається пенсія;
 • розмір пенсії на дату розрахунку.

obgrunt

Обчислення розміру пенсії

 • На основі якого стажу було виконано розрахунок пенсії. Обчислення страхового стажу міститься в Додатку 2;
 • Середньомісячний заробіток, на основі якого було зроблено розрахунок пенсії. Розрахунок середньомісячного заробітку міститься в Додатку 3;
 • Розрахунок коефіцієнта стажу в залежності від кратності. Кратність залежить від особливостей Вашої трудової діяльності (наприклад, робота за списком №1);
 • Далі Вам запропоновано розміри пенсії з надбавками та доплатами в залежності від періоду виходу на пенсію

obchisl periody1

Додаток 1. Стаж для визначення права на призначення пенсії

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років, крім випадків , які дають право на зниження пенсійного віку.

В Додатку 1 детально розписано періоди, особливості трудової діяльності та стаж, в тому числі окремо розписано стаж, який дає право людині на зниження пенсійного віку і на скільки років знижується пенсійний вік.

dodatok1

Додаток 2. Страховий стаж для обчислення розміру пенсії

Для розрахунку розміру пенсії використовується страховий стаж.

До страхового стажу входять: офіційна робота до 1 січня 2004 року, офіційна робота після 1 січня 2004 року за умови сплати вами або вашим роботодавцем страхових внесків, періоди навчання у вищому/середньому навчальному закладі, в училищах і на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі з денною формою навчання  до 1 січня 2004 р, періоди строкової служби в армії, періоди догляду за дитиною до 3-х років, за інвалідом I групи, за дитиною-інвалідом до 16-ти років. (Періоди догляду за дитиною до 3-х років автоматично буде додано в Ваш стаж на підставі даних, введених на сторінці "Відомості про дітей"), період перебування на обліку в Центрі зайнятості, період перебування на фронті чи участь у бойових діях.

Страховий стаж обчислюється на основі введених вами страхових періодів з урахуванням додаткових років за періоди, які носили особливий характер.

Періоди страхового стажу, особливості трудової діяльності, страховий стаж, кратність та стаж з урахуванням кратності детально описані в Додатку 2.

dodatok2

Додаток 3. Визначення коефіцієнту заробітної плати та середньомісячного заробітку для обчислення пенсії

В Додатку 3 детально розписано, як ми отримуємо суму середньомісячного заробітку, яка потім використовується для розрахунку розміру пенсії за віком.

Додаток 3 містить інформацію про кількість врахованих і виключених місяців заробітної плати, суму коефіцієнтів заробітної плати для розрахунку оптимального індивідуального коефіцієнта заробітної плати, який ми і використовуємо для визначення середньомісячного заробітку.

dodatok3

Додаток 4. Місяці заробітної плати, які враховано в розрахунок

В Додатку 4 детально розписано інформацію про заробітну плату за кожен місяць, місячний коефіцієнт заробітної плати, середню зарплату по Україні, мінімальну заробітну плату по Україні, виключені найменш вигідні місяці, місяці, зараховані до страхового стажу та особливості, які дозволяють виключати понад 10% стажу.

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу, починаючи з 1.07.2000 року (за даними системи персоніфікованого обліку страхових внесків (СПОВ)) без урахування місяців, які найменш вигідні відповідно до умов частини 1 статті 40 Закону України №1058.

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 01.01.2016 року або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1.07.2000 року, становить  менше  60  місяців,  для  обчислення пенсії також  враховується  заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 року незалежно  від  перерв (ст.40 Закону України №1058)

dodatok4

Протокол можна також зберегти на свій комп’ютер, роздрукувати або надіслати на електронну пошту.

Протокол розрахунку розміру пенсії – це не офіційний документ, але він може бути використаний для відстоювання своїх прав у Пенсійному фонді, як доказ Вашої правоти, тому що він містить конкретні посилання на закони за кожним пунктом розрахунку.

 

  Перейти до Пенсійного калькулятора

 

Коментарі

 • Тетяна
  Тетяна 07 травня 2016

  як зберегти протокол розрахунку пенсії, я заплатила 50 грн., а мені каже, що цього недостатньо, то якої суми беде достатньо

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 11 травня 2016

  Тетяно, тариф "Базовий" (50 грн) дозволяє зберегти, роздрукувати протокол розрахунку. У вас - "Ознайомчий доступ". Можливо відбулась помилка і вам не вдалось здійснити оплату.

 • Сітнова
  Сітнова 25 липня 2016

  Доброго дня! У мене аналогічна ситуація. Електронна справа № 6323. Пенсія розрахована у розмірі 949 грн. Сьогодні, 25-го липня, сплачено за тарифом "базовий" 50 грн., проте після оплати навіть не встигли на відповідне повідомлення роздрукувати квитанцію про здійснену оплату - як це тепер зробити, незрозуміло. Проте знову протоколу розрахунку немає, на ел.пошту не надійшов, щоразу відповідь "послуга недоступна, перейдіть до іншого тарифного плану". Поясніть, будь ласка, що робити далі?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 25 липня 2016

  Доброго дня. Нам прийшло повідомлення, що операція пройшла помилково. Перевірте: чи дійсно ви здійснили оплату?

 • Сітнова
  Сітнова 25 липня 2016

  Дякую за своєчасну відповідь. Перевірили, так, дійсно - оплата не пройшла. Проблема була у номері телефону: чомусь не приймався ні мобільний, ні домашній, хоча було повідомлення про оплату, яке потім зникло. Але ще одна чергова спроба виявилась успішною - тепер протокол розпечатали. Все вийшло якнайкраще, успіхів вам у цій гарній справі!

 • Олексій
  Олексій 06 серпня 2016

  Доброго дня , скажіть будь-ласка чи визнають дану систему перерахунків пенсії у судах або у пенсійних фондах .

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 09 серпня 2016

  Доброго дня.
  Детальний протокол розрахунку - це не офіційний документ, але розрахунки зроблені згідно діючого на сьогоднішній день законодавства.

 • Вася
  Вася 08 травня 2017

  Доброго дня. В протоколі розрахунку не враховано страховий стаж повністю.Чому,

 • Олександр
  Олександр 02 червня 2017

  Увів всі необхідні дані, з"явилось повідомлення про мій загальний і страховий стаж та що по моєї справі є розрахунок. При спробі побачити цей розрахунок йде безкінечне завантаження. Чи ця послуга платна?, але сайт ніяким чином не перенаправляє на тарифні плани. Якщо це так, то треба більш детально сповіщати про платні послуги і роз"яснення викладати на головній сторінці. Як далі працювати з цим сервісом?

 • Марія
  Марія 11 листопада 2017

  у мене страховий стаж39 років , а враховано 32. Чому?

 • Войтенко
  Войтенко 07 лютого 2018

  як відобразити в пенсійному калькуляторі роботу на Півночі до 1991 року. Підтверджено трудовою та довідкою про доход

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 07 лютого 2018

  Доброго дня.
  В калькуляторі поки не реалізовано алгоритм врахування роботи на Крайній Півночі.

 • Юрій
  Юрій 16 лютого 2018

  Чому в протоколі з.п. більша, ніж в ОК-5?

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 16 лютого 2018

  Доброго дня.
  Мабуть тому, що у вас є періоди, які ви створили самі, в яких є суми ЗП і які перетинаються з періодами з ОК5. Логічно, що в таких випадках заробітна плата за ці періоди буде підсумовуватись.

 • Володимир
  Володимир 18 липня 2018

  Доброго дня.На яку дату актуал1зований ваш калькулятор. Якщо я перейду на 1нший тарифний план, я зможу в1дредагувати данн1 шляхом завантаження ОК5 ? Чи це буде вважатись 1ншою пенс1йною справою.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 18 липня 2018

  Доброго дня.
  Ви зможете завантажити ОК5 в свою, вже створену раніше пенсійну справу.

 • Володимир
  Володимир 30 серпня 2018

  Доброго дня,
  з допомогою Вашого сайту розрахував собі пенсію, виходячи тільки з ОК5. Документи подав 05.07.2018р.
  Однак, до теперішнього часу пенсію не отримую. При зверненні до відділення ПФ мені повідомили,
  що МОЖЕ будуть платити у вересні (чи є це правильно?), при цьому розмір пенсії, про який мені повідомили у фонді,
  значно відрізняється від того, який я отримав при розрахунку через ваш сайт. Що порадите робити?
  Дякую.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 31 серпня 2018

  Доброго дня.
  По-перше, спитати у працівників Пенсійного фонду, чому почнуть виплачувати тільки у вересні. По-друге, взяти виписку з вашої пенсійної справи (ви на це маєте повне право за законом) і потім аналізувати: чому суттєва різниця в розрахунках.

 • Володимир
  Володимир 05 вересня 2018

  Чи можливо отримати виписку з пенсійної справи через портал електронних послуг ПФ?
  Дякую.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 05 вересня 2018

  Доброго дня.
  Ні, тільки в самому Пенсійному фонді.

 • Для створення коментарів увійдіть або зареєструйтесь

Популярні блогери

Юлия Солнечная
21 блог(ів)
Майя Орел
7 блог(ів)
Олексій
1 блог(ів)

Архів блогів