Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Житлова субсидія

  • 23661
  • Версія для друку
  •  

Види житлової субсидії

Житлова субсидія надається у вигляді безповоротної державної допомоги, а саме (відповідно до пункту1 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі: Порядок призначення субсидій)):

  • безготівкова щомісячна субсидія на оплату частини вартості житлово-комунальних послуг;
  • субсидія на скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, яка призначається та виплачується громадянам готівкою один раз в календарному році.

Куди звертатись за призначенням субсидії?

Житлові субсидії призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Жителі сільської місцевості можуть передати заяви з необхідними для призначення субсидій документами через уповноважених осіб, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад (відповідно до пункту 3 Порядку призначення субсидій).

Право на житлову субсидію

Отримати житлову субсидію мають право громадяни, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) (далі – житлові приміщення) будь-якої форми власності (відповідно до пункту 2 Порядку призначення субсидій).

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок (домогосподарство - сукупність осіб (або одна особа), які зареєстровані в житловому приміщенні та які враховуються при наданні житлової субсидії).

 У разі смерті особи, на яку відкрито особовий рахунок, надання субсидії не припиняється за умови, що у житловому приміщенні зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Якщо у житлових приміщеннях зареєстровані неповнолітні діти, які залишились без батьківської опіки (піклування), субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей.

Субсидія не призначається, якщо неповнолітні діти, маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі (Відповідно до пункту 6 Порядку призначення субсидій). 

 

Розмір субсидії

Субсидії призначаються, якщо плата за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо за встановленими соціальними нормами споживання (з урахуванням пільг) перевищує обсяг обов’язкового відсотка платежу (відповідно до пункту 4 Порядку призначення субсидій).

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики