Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Працюючий пенсіонер має право на податкову соціальну пільгу

  • 02 липня 2014
  • 5703
  • Версія для друку
  •  
Працюючий пенсіонер має право на податкову соціальну пільгу

Громадянин, який одночасно з пенсією отримує заробітну плату, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги.

При цьому заробітна плата, нарахована протягом звітного податкового місяця, не повинна перевищувати граничного розміру доходу, який дає право на отримання ПСП. У 2014 році він становить 1710 грн, - роз'яснюють у ДПІ у м. Черкасах.

Податкова соціальна пільга застосовується тільки за одним місцем нарахування зарплати.

Платник податку на доходи фізичних осіб подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Водночас, податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

  • доходів платника податку, інших, ніж заробітна плата;
  • заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
  • доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Платники податку, які мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, та розміри податкових соціальних пільг визначені у статті 169 Податкового кодексу України.

За матеріалами: Діловий регіон

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики