Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Право осіб призваних під час мобілізації на особовий період на призначення пенсії

  • 28 серпня 2014
  • 6685
  • Версія для друку
  •  
Право осіб призваних під час мобілізації на особовий період на призначення пенсії

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (в редакції, що діє з 01.04.2014 року) одним із видів військової служби є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Тобто, особи призвані під час мобілізації на особливий період на військову службу набувають статусу військовослужбовця. Під час проходження ними військової служби їм виплачується грошове забезпечення.

Відповідно до пункту "в" статті 1-2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі – Закон) право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільненні зі служби, зокрема, особи із числа військовослужбовців Збройних Сил.

Отже, у разі встановлення особам, призваним під час мобілізації, на особливий період, на військову службу групи інвалідності, з відповідною причиною інвалідності, а також у разі загибелі (смерті) таких осіб, виникає право на призначення пенсії по інвалідності або у разі втрати годувальника.

Водночас повідомляємо, що призначення та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" здійснюють відповідно до покладених на них зобов'язань, головні управління Пенсійного фонду України.

Військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей пенсії призначаються та виплачуються в міських та районних управліннях Пенсійного фонду України.

За матеріалами: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики