Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Медицина в Україні: що зміниться для пацієнтів і лікарів (інфографіка)

  • 11 травня 2017
  •   Обозреватель
  • 8822
  • Версія для друку
  •  
Медицина в Україні: що зміниться для пацієнтів і лікарів (інфографіка)

Незважаючи на те, що медицина в Україні позиціонується як безкоштовна, на практиці справи йдуть зовсім інакше. У зв’язку з цим у МОЗ вирішили піти на радикальні зміни і ввести систему державних фінансових гарантій, яка дозволить пацієнтам отримувати доступну допомогу за рахунок держави або за власні кошти, проте за чесними прозорими тарифами, які викорінять розрахунок із лікарями в конвертах

Як будуть діяти нові правила, якщо за них проголосує Верховна Рада, і в чому їхні переваги.

Що залишиться безкоштовним

За словами виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, перш за все, законопроект №6327 передбачає гарантоване державою повне покриття медичних послуг за трьома життєво важливими напрямками.

Невідкладна допомога – коли ви зламали ногу, у вас стався серцевий напад або трапилося щось інше, що загрожує вашому життю та здоров’ю – вас заберуть до лікарні і лікуватимуть безкоштовно.

Первинна допомога – ваш особистий сімейний лікар, якого оберете ви самі, зможе допомогти вам у 80% звернень – і це буде завжди безкоштовним.

Паліативна допомога – коли у вас невиліковно хвора рідна людина, то у нього завжди буде достатньо знеболюючих і медичного догляду, за які не потрібно буде платити.

Супрун нагадала, що для того, щоб реалізувати ці плани, Верховна Рада повинна підтримати законопроект №6327, а також пакет суміжних із ним законопроектів – №6328, 6329 та 6347.

green

За що і як будуть доплачувати пацієнти

Разом із тим, законопроектом передбачається і введення поняття тарифів співоплати. Зокрема, для спеціалізованого лікування щорічно буде встановлюватися Державний гарантований пакет медичних послуг із чітким визначенням вартості на кожну послугу лікаря-фахівця і лікарні. Цю суму буде відшкодовувати держава, а решту – доплатить пацієнт.

Наприклад, у пацієнта апендицит, і йому потрібна операція. На кожну послугу буде єдиний тариф від держави – публічний і прозорий. Припустимо, держава даватиме на операцію з видалення апендикса 10 тис. грн, а лікарня, яка також має публічний відкритий тариф, встановила вартість операції в 12 тис. гривень. Тоді пацієнту залишиться доплатити 2 тис. гривень. Цей тариф буде єдиним для всіх, і ніхто не зможе змусити людину заплатити більше.

Щодо тих громадян, які не зможуть собі дозволити співоплати, вони отримають допомогу за рахунок державних або муніципальних програм.

blue

“Таким чином, всі будуть розуміти: який тариф за конкретну послугу, скільки платить держава, яку суму треба знайти самостійно або через додаткові програми державного або місцевого рівня. В результаті ми отримуємо прозору систему, де кожен знає свої обов’язки і права, і зникають будь-які спекуляції на тему оплати медичних послуг”, – зазначила Супрун.

Вона також нагадала, що зараз кожен українець платить за свою медичну допомогу. Наприклад, у 2016 році один платник податків перерахував на ці потреби 1764 грн, проте навряд чи хто-небудь із громадян відчув ефективність своїх внесків.

splata

Джерело: Обозреватель

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики