Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Андрій Рева: Уряд готує низку законопроектів щодо детінізації заробітної плати для підняття соцстандартів

  • 07 липня 2016
  •  
  • 1531
  • Версія для друку
  •  
Андрій Рева: Уряд готує низку законопроектів щодо детінізації заробітної плати для підняття соцстандартів

Шостого липня 2016 року відбувся Всеукраїнський марш протесту профспілкових діячів та рядових представників різних професій біля Кабінету Міністрів і Верховної Ради України. Свої виступи мітингуючі пов’язують з підвищенням ціни на газ та комунальних тарифів, вимагаючи і підвищення заробітних плат. Свої пропозиції з цих питань вони  під час зустрічі вручили Прем'єр–міністру України Володимиру Гройсману. Також певні вимоги учасники акції передали Міністру соціальної політики Андрію Реві.

На брифінгу  Міністр соціальної політики заявив, що Уряд готує низку законопроектів щодо детінізації заробітної плати для підняття соцстандартів.

„Вимоги профспілок про те, що тарифи на послуги житлово-комунального господарства - і особливо ціна на газ - в Україні мають формуватися прозоро і що необхідно підвищувати соціальні стандарти, є абсолютно справедливими, - Мінсоцполітики їх підтримує”, - заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева після перемовин з представниками профспілкових об’єднань та організацій.

Він поінформував, що 5 липня Прем’єр-міністр України мав зустріч з керівниками парламентських фракцій, де було домовлено про створення робочої групи з вивчення правильності формування тарифів.

„Але незалежно від того, до яких висновків дійде ця група, ми паралельно працюватимемо над підвищенням соціальних стандартів. Адже всі розуміють, що сьогодні прожити на мінімальну пенсію чи мінімальну зарплату дуже складно. Тут наші позиції із профспілками повністю співпадають. Сподіваюся, вони знайдуть відображення у Генеральній угоді, що її  незабаром збираємося підписати, - наголосив Міністр. - Те, що люди виходять на мітинги й протести, – це нормально, але ми повинні в процесі соціального діалогу шукати точки дотику, конструктивні, компромісні рішення, що будуть іти на користь нашим людям. Зрозуміло, що саме підвищення тарифів стало лакмусовим папірцем, який показав - у нашій країні майже 9 з 15 мільйонів домогосподарств не можуть самостійно платити за нові тарифи - це вирок соціальній політиці, яка раніше проводилася в нашій країні. Наразі ми маємо доручення Прем'єр-міністра доопрацювати Генеральну угоду з урахуванням вимог профспілок. Мова йде про ряд законопроектів щодо реформування заробітної плати, що дозволять людям отримати реальні гроші".

За словами Андрія Реви, 40% ВВП - це 200 мільярдів гривень - у тіні. Тому Уряд і приділяє таку пильну увагу детінізації економіки.

„Законодавчі ініціативі будуть внесені в Парламент у вересні, що дозволить нам отримати додаткові кошти для підвищення соціальних стандартів", - повідомив Андрій Рева.

Як відомо, напередодні маршу протесту, 4 липня, в Мінсоцполітики було завершено тристоронній переговорний процес Міністерства соціальної політики з  профспілками й роботодавцями, де й погоджено останні зауваження з боку профспілок. Після врегулювання  всіх розбіжностей між Сторонами роботодавців та профспілок текст проекту нової Угоди  власне вже готовий до парафування. І після того, як його остаточно  погодять всі Сторони, протягом тижня текст Угоди буде винесено на підписання. Угода встановлює гарантії соціального захисту в умовах підвищених тарифів, забезпечує покращення соціально-економічного стану трудящих, котрі працюють як у бюджетній, так і в не бюджетній сферах.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики