Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Оптимізація при нарахуванні пенсії

  • 27 квітня 2016
  •  
  • 39588
  • Версія для друку
  •  
Оптимізація при нарахуванні пенсії

За яких умов сьогодні пенсіонер може отримати максимально можливу для нього пенсію від держави

Існують дві основні умови, про які необхідно пам’ятати:

  1. Розмір пенсії залежить від співвідношення вашої заробітної плати за місяць до середньої зарплати по Україні за відповідний місяць, тобто чим більше такі коефіцієнти заробітної плати, тим більше пенсія.
  2. Правильно проведена оптимізація періодів трудової діяльності.

З 1 січня 2016 року було відмінено право майбутнім пенсіонерам обирати для розрахунку пенсії дані по заробітній платі за 60 місяців підряд до 2000 року.  Для розрахунку брали дані лише після липня 2000 року, тобто дані з системи персоніфікованого обліку. Це позбавило багатьох наших громадян можливості отримати достойну пенсію, адже велика кількість людей мали високі заробітки до 2000 року, які істотно збільшили б їм розмір пенсії.

На щастя, уряд повернув таке право. 15 квітня 2016 року набув чинності Закон України від 26.03.2016 № 1043-VІІІ “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії”.
З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Крім того, пенсії, які було призначено з 01.01.2016 по 14.04.2016 року, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, можуть перерахувати з урахуванням 60 місяців до 2000 року.

 

Кращі п’ять років

Для початку потрібно зібрати інформацію про заробітну плату за кожен місяць за якомога більшу кількість років до липня 2000 року.

Крім того, для того, щоб Пенсійний фонд врахував найбільш вигідні періоди за п’ять років до 2000 року, потрібно принести ще і довідки або відомості про заробітну плату, які необхідно взяти на підприємстві, на якому ви працювали або в архіві.

Але пам’ятайте, що при розрахунку вигідних періодів, потрібно брати не лише ті періоди, в яких найбільша заробітна плата, а ті, в яких більше коефіцієнти заробітної плати.

Наприклад, заробітна плата в розмірі 350 гривень у 1998 році краще, ніж заробітна плата у розмірі 2000 гривень у 2008 році, тому що середня заробітна плата в Україні у 1998 році становила близько 160 гривень, а у 2008 році – 1600 гривень, тобто і коефіцієнти будуть становити відповідно: 350:160=2,19 і 2000:1600=1,25

 

Які періоди можна викинути

За законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» майбутній пенсіонер має право відкинути з обраних періодів до липня 2000 року і всіх періодів після липня 2000 року 10% найменш вигідних за коефіцієнтами заробітної плати періодів страхового стажу. Причому не обов’язково всі 10%, в деяких випадках вигідніше відкинути, наприклад, 5%

Безумовно, провести самостійний вибір найбільш вигідних і найменш вигідних періодів страхового стажу та дізнатись, яку кількість відсотків потрібно відкинути нелегка задача.

Перебрати всі можливі варіанти оптимізації самостійно  - колосальна робота, яка не кожному під силу.

 

Розрахунок максимально можливої пенсії

Звичайно можна звернутись до юридичних фірм, які надають послуги з розрахунку пенсії, а можна зробити самостійний розрахунок пенсії за допомогою Пенсійних калькуляторів онлайн, які існують зараз на ринку України, наприклад, пенсійний калькулятор на Pensia.ua.

Калькулятор робить первинний розрахунок всіх видів пенсії, в тому числі пільгових, за вислугу років, по інвалідності та інших, крім пенсії по втраті годувальника. А також дозволяє перевірити чи правильно було нараховано пенсію, призначену після 2004 року.

Алгоритм сам перебирає всі варіанти оптимізації та вираховує найбільш оптимальний у вашому випадку.

Крім того, в калькулятор можна завантажити періоди після липня 2000 року з форми ОК-5, яку можна отримати на електронному порталі Пенсійного фонду.

Що таке «Виписка з системи персоніфікованого обліку (Форма ОК-5)» та як її отримати

Ну і на останок результати розрахунків можна отримати на руки, роздрукувавши детальний протокол розрахунку.

Зробити самостійний розрахунок пенсії у Пенсійному калькуляторі

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики