Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Чи допоможе індексація пенсій і зарплат: Хто і коли буде отримувати більше в Україні

  • 04 квітня 2016
  •  
  • 8593
  • Версія для друку
  •  
Чи допоможе індексація пенсій і зарплат: Хто і коли буде отримувати більше в Україні

У цьому році уряд планує на 12% підвищувати соціальні стандарти українців. Так, зросте прожитковий мінімум, мінімальна зарплата і пенсія

При цьому реальний дохід українців не зміниться – підвищення з’їсть інфляція. Журналісти з’ясовували, кому і на скільки підвищать зарплати і пенсії і як це відобразиться на добробуті українців.

Так, 1 січня цього року мінімальну зарплату в Україні підняли до 1378 гривень. У травні зарплату піднімуть до 1450 гривень, а в грудні – до 1550. За даними державної служби статистики, середня зарплата в Україні в січні досягла 4362 грн. У 2015-му середня зарплата була на рівні 4195 гривень. До слова, в минулому році ціни зросли на 43,3% (розмір індексу інфляції за даними Держстату), а пенсії і зарплати підвищили всього на 13%.

Як встановило ООН, межа бідності – дохід менше 150 доларів на місяць на людину. За діючим курсом – майже 4 тис. гривень. Отже, більше 90% пенсіонерів і частина працюючих українців живуть за межею бідності.

За даними державної служби статистики, найбільші зарплати в Україні отримують працівники авіаційного транспорту (18 тисяч 470 гривень). На другому місці за рівнем зарплат працівники страхової сфери, вони отримують 8 тисяч 603 гривні. Замикають трійку програмісти (IT-сфера), за даними Держстату, їхня середня зарплата – 7 тисяч 112 гривень. Водночас найменші зарплати у листонош і кур’єрів – всього 2180 гривень.

За даними великої платформи з працевлаштування Work.ua, найбільші зарплати в Україні отримують топ-менеджери (середня зарплата 12 тисяч 684 гривні), на другому місці ріелтори – 11 тисяч 84 гривні, потім будівельники і діячі шоу-бізнесу (з зарплатами в 9 тисяч 129 і 8 тисяч 177 гривень відповідно).
Як говорить HR-експерт Олександр Білоус, найменше від інфляції постраждали українці, які отримують зарплати в доларах – програмісти, працівники іноземних компаній.

“Якщо людина в 2014-му році отримувала 1,5 тис. доларів і це був еквівалент 12 тис. грн, то зараз вона може отримувати вже 40 тис. гривень. Підвищення зарплат відбувається. Роботодавці розуміють, що ринок змінюється. В принципі ми бачимо , що приватний сектор торік значно жвавіше відреагував на девальвацію, і зарплати підвищувалися протягом року активніше, ніж це сталося в держсекторі. Найлегше підвищувати зарплати в тих підприємствах, де продукція йде на експорт”, – розповідає експерт.

Мінімальна зарплата в минулому році була 1218 гривень (56,3 доларів за курсом на червень), а на даний момент – 1378 гривень (55,8 доларів). Таким чином, за шість місяців гаманці українців з мінімальною зарплатою “схудли” на 0,5 долара щомісяця (на 0,8%). При цьому, якщо вважати з січня 2015 по січень 2016- го, в Україні долар подорожчав на 8,9 гривень, а мінімальні зарплати стали на 21,5 доларів в місяць менше.
Пенсії в цьому році проїндексують двічі – в травні (на 56 гривень) і грудні (на 78 гривень). Таким чином, до кінця року мінімальна пенсія складе 1208 гривень (зараз 1074). В результаті добробут українців в кращому випадку ніяк не зміниться, зазначає Олександр Охріменко. У бюджеті на 2016-й рік закладено зростання цін на рівні 12%. Після індексації пенсіонери зможуть на підвищену пенсію придбати такий же набір товарів і послуг, як і до підвищення.
“Є надія, що в цьому році вже не буде такого падіння, як і в минулому. Математично так, будуть говорити, що все добре – інфляція на 12% і індексацію провели на стільки ж відсотків. Але на практики для того, щоб доходи українців відповідали хоча б приблизно доходах в слаборозвинених європейських країнах, нам потрібно індексувати не так на 12%, а хоча б на 40% “, – розповідає експерт.

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Рубрики