Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Що буде з зарплатами українців у 2016 році (інфографіка)

  • 29 лютого 2016
  •  
  • 11595
  • Версія для друку
  •  
Що буде з зарплатами українців у 2016 році (інфографіка)

Українці, за словами експертів, цього року зароблятимуть трохи більше

Такі висновки вони зробили на основі даних Держстатистики про рівень зарплат по країні. За 2015 рік кількість працівників, які отримують мінімальну зарплату – 1318 грн, зменшилася вдвічі — до 700 тисяч (хто і скільки отримує в Україні — див. інфографіку).

zarplaty

Економісти кажуть, що причини дві: перша — підвищення мінзарплат і, відповідно, перерахунок ставок по всій тарифній сітці, друга — майже 45%-на інфляція, що змусила бізнес підвищити, хоч і ненабагато, офіційну зарплату. За прогнозами експертів, у 2016 році зарплата буде рости у тих українців, які отримують мінімальну і середню ставку (3,5-5 тис. грн). А от доходи людей, які отримують від 10 тис. грн, “заморозять”. Мінімальна зарплата до грудня зросте до 1550 грн – таке положення закладено в Держбюджеті на 2016 рік.

ІЛЮЗІЯ. Як свідчать статистичні дані, кількість високооплачуваних українців зростає: так, якщо в 2014-му понад 45% працівників мали заробітки в межах 1500-3500 грн, то зараз таких на 7% менше. І навпаки, до 45% (на 12,6%) збільшилася кількість тих, у кого доходи тепер укладаються в діапазон 3,5-10 тис. грн. Стало в 1,5 рази більше і тих, хто заробляє понад 10 тис. грн, хоча в абсолютних цифрах таких працівників небагато, всього 550 тисяч на 7,53 млн зайнятих за наймом.

Але це, за словами експертів, лише “арифметична ілюзія”. Президент Украналітцентру Олександр Охріменко називає зростання середніх зарплат маніпуляцією з цифрами: “Держстат ділить весь фонд зарплати підприємств на кількість штатних працівників, які відпрацювали понад 50% робочого часу, а тих, хто трудився менше, не враховують. А ще в минулому році враховували і тих, хто відпрацював менше 50% часу. Звідси і високе (більш ніж на 1000 грн за рік) зростання середніх заробітків. Насправді у багатьох вони підвищилися менше або не підвищилися зовсім”.

Згоден з ним і економіст Віктор Лисицький. “Ці цифри лише арифметично відображають зростання доходів, насамперед у тих, хто потрапляє в інтервал 3,5-10 тис. грн. За рік зросла мінзарплата, перерахували оклади бюджетникам, і вже людина, яка мала зарплату 3490 грн, отримує 3590, перейшовши в іншу статистичну категорію. А по суті надбавка всього 100 грн. Та ж ситуація і з більш високооплачуваними. Мало хто з тих, які заробляли 5-6 тис., грн почали отримувати відразу понад 10 тис., швидше, туди перейшли працівники з зарплатами 9,5-9,9 тис. грн”, – сказав експерт.

ПРОГНОЗИ. Експерти визнають, що в 2016 році стане більше людей з доходами від 3500 до 5000 грн. На думку Лисицького, через зниження податків на зарплату в 2016-му (з 41% ЄСВ до 22%. — Авт.) частина бізнесу “вибілить” заробітки своїх працівників, і це покаже статистика. Охріменко вважає, що зарплати майже не зростуть: “Будуть підвищувати низькооплачуваним, інакше вони не виживуть. А ті, хто вже сьогодні має близько 10 тис. грн і більше, на надбавку розраховувати навряд чи зможуть, якщо самі її не зароблять, наприклад забезпечать зростання продажів”.

ПРОФІ. Високооплачувану роботу можна знайти не тільки топ-менеджеру або айтішнику, але й робітнику з золотими руками. Так, за даними порталу rabota.ua роботодавці з інофірми готові були платити за місяць 80 тис. грн (2-е місце в топ-5 вакансій за січень) водію-охоронцю з ліцензією міжнародного зразка і досвідом роботи від двох років. А наш підприємець дає 50 тис. грн (5-е місце) годинникареві, який вміє ремонтувати годинники будь-якої складності. У лідерах – вакансія ІТ-“гуру” із зарплатою в 100 тис. грн, на 3-му місці — посада керівника департаменту технагляду з оплатою 75 тис. грн. На 4-му місці — сисадмін з зарплатою 60 тис. грн, який, крім іншого, говорить по-англійськи і готовий приїхати на роботу в будь-який час.

За матеріалами: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики