Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Моя пенсія в майбутньому

  • 24 лютого 2016
  •  
  • 42284
  • Версія для друку
  •  
Моя пенсія в майбутньому

Відповідно до Закону України №1058  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійна система України ділиться на солідарну, накопичувальну і систему недержавного пенсійного забезпечення

На сьогоднішній день основна частина українців отримують пенсію з солідарної системи за рахунок Пенсійного фонду України.

 

 

 

 

Солідарна система

За солідарною системою призначається три види пенсії: пенсія за віком, пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) та пенсія по втраті годувальника.

Пенсія за віком та пенсія по інвалідності призначається незалежно від того припинила особа роботу чи продовжує працювати на момент звернення за пенсією. Необхідною умовою для отримання права особи на пенсію є наявність страхового стажу 15 років та досягнення пенсійного віку у чоловіків і у жінок– 60 років. Якщо страховий стаж менше, претендувати на отримання пенсії за віком людина не може. Для отримання пенсії за віком в мінімальному розмірі потрібно мати страховий стаж для жінок – не менше 30 років, для чоловіків – не менше 35 років.

 

Накопичувальна система

Накопичувальна система обов’язкового державного пенсійного страхування передбачає відрахування громадян із заробітної плати на індивідуальні пенсійні рахунки. Кошти інвестуються в економіку країни, гарантом виступає держава. Після досягнення пенсійного віку виплати повинні здійснюватись додатково до основних перерахувань.

В Україні, на жаль, накопичувальна система обов’язкового державного пенсійного страхування не працює.

 

Система недержавного пенсійного забезпечення

Система добровільного недержавного пенсійного страхування – це недержавні пенсійні фонди, банки і страхові компанії, в які громадяни на добровільній основі зможуть перераховувати певні суми. Пенсійні нарахування, в свою чергу, будуть проводитись на підставі того, які суми були перераховані, протягом якого терміну, а також з урахуванням отриманого від них інвестиційного доходу.

Система недержавного пенсійного страхування в Україні працює, але не на повну силу.

Отже на сьогоднішній день майбутній пенсіонер може мати два джерела пенсії: Пенсійний фонд та Недержавний пенсійний фонд.

Як же дізнатись про розмір своєї майбутньої пенсії?

На сьогодні є кілька сервісів, за допомогою яких можна самостійно розрахувати свою майбутню державну та недержавну пенсію:

 

Експрес-аналіз розміру пенсії

Сервіс дозволяє за лічені хвилини розрахувати розмір майбутньої пенсії в солідарній системі в залежності від стажу та офіційної заробітної плати, яку ви отримуєте на сьогоднішній день, а також зробити зворотній розрахунок: яку заробітну плату потрібно отримувати для того, щоб отримати бажану пенсію в майбутньому.

express

Експрес-аналіз дозволяє зробити приблизний розрахунок пенсії,  щоб зробити максимально точний розрахунок пенсії в солідарній системі, потрібно скористатись Пенсійним калькуляторм.

Перейти до Експрес-аналізу розміру пенсій

 

Пенсійний калькулятор

Сервіс дозволяє розрахувати всі види пенсій, на які ви маєте право, крім пенсії по втраті годувальника, а також перевірити правильність вже нарахованої пенсії (після 2004 року).

Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам калькулятор не робить.

sl3

Перейти до Пенсійного калькулятора

 

Калькулятор недержавної пенсії

Для того ж, щоб дізнатись про розмір можливої додаткової недержавної пенсії, яку б ви могли б отримувати в разі накопичень в недержавному пенсійному фонді, існує сервіс «Калькулятор недержавної пенсії».

До речі, сервіс дозволяє також швидко розрахувати і державну пенсію, крім того, ще й порахувати загальну суму майбутньої державної та недержавної пенсій.

 npf2

Перейти до Калькулятора недержавної пенсії

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики