Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Скільки коштуватиме життя в 2017-му: Що чекати від доходів, цін на продукти, і курсу гривні

  • 18 січня 2016
  •   Сьогодні
  • 2286
  • Версія для друку
  •  
Скільки коштуватиме життя в 2017-му: Що чекати від доходів, цін на продукти, і курсу гривні

Мінекономрозвитку підготувало орієнтир життя для країни на 2016-2017 роки. Причому цей консенсус-прогноз представлений у трьох сценаріях – оптимістичному, помірному і песимістичному

Так, згідно з прогнозом відомства, в найближчі два роки українців очікує зростання цін на товари і продукти максимум на 24,2% цього року, і на 15,2% – у наступному. Це потягне за собою підвищення зарплат в середньому з нинішніх 4 118 грн до 5575 грн в 2017-му.

Не виключено, що буде рости і курс долара: за песимістичним сценарієм, через два роки він підскочить до 35 грн/$! Журналісти спробували розібратися, яким буде життя населення згідно дворічному плану влади.

ЇЖА. Якщо прогнози МЕРТ стануть реальністю, українцям доведеться більше платити за продукти, побутову техніку та відпочинок за кордоном: через два роки, з урахуванням інфляції і курсу долара, озвучених МЕРТ, літр червоного борщу подорожчає майже на 10 грн (до 30 грн, див. Інфографіку ), кіло курячого філе – на 25 грн, лосося – на 28 грн, апельсинів – на 13,5 грн. Відчутніше зростуть ціни на техніку і туризм: так, за пилосос доведеться заплатити майже на 1000 грн більше, а тижнева поїздка в Туніс на людину стане дорожче майже на 5000 грн.

ceny

НАСЕЛЕННЯ. Експерти прогнозують, що народ відчує зростання рівня доходів тільки в 2017 році. “Якщо відштовхуватися від прогнозу МЕРТ, то в 2016-му реальні зарплати українців продовжать скорочуватися, але в 2017-му почнеться зростання. За середнім прогнозом, інфляція складе 16,5%, а зарплати збільшаться лише на 6,5%. Таким чином, заробіток населення зросте менше, ніж інфляція. Проте вже в 2017-му номінальне зростання середньої зарплати складе 16-20%, а інфляція при цьому буде майже 10%. Тобто зростання доходів населення – у наявності. Тому українцям доведеться потерпіти ще цей складний рік, а ось в 2017-му буде спостерігатися позитивна динаміка щодо виходу з кризи”, – роз’яснює аналітик компанії “Простобанк консалтинг” Іван Нікітченко.

ВАЛЮТА. Що стосується курсу долара, то опитані аналітики сумніваються, що курс долара підскочить до 35 грн/$, як говориться в песимістичних сценаріях МЕРТ.

“Швидше за все, валюта буде дорожчати повільніше темпів інфляції та середньої зарплати. Тобто в 2016 році курс долара може зрости на 6%, в 2017-му – на 3% (до 26,5-27 грн/$). Це означає, що імпортні товари і закордонні поїздки будуть ставати більш доступними для українців”, – упевнений Нікітченко.

А керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський вважає, що в 2017-му долар навіть подешевшає: “Швидше за все, цього року долар буде перебувати в діапазоні 26-25 грн, а в наступному – знизиться до 23-24 грн. На це вплине активізація бізнесу, а також запуск нових інвест-проектів, що збільшить приплив валюти в країну. Та й населення все активніше повертає свої накопичення на депозитні рахунки в банки. Це означає, що панічні настрої населення, які були пов’язані з валютними скачками, спадають”.

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики