Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

7 міфів про застуду

  • 03 грудня 2015
  •  
  • 2595
  • Версія для друку
  •  
7 міфів про застуду

Застуда - це, безсумнівно, неприємний стан організму людини. Коли ми застуджуємося, то відчуваємо втому, «розбитість» і пасивність

А оскільки застуда є досить поширеним захворюванням, то вона встигла в народних масах обрости легендами та міфами, яким ми в підсумку слідуємо, навіть не будучи впевненими в їх справжності.

7 МІФІВ ПРО ЗАСТУДУ

Ми зараз постараємося розглянути 7 основних міфів, пов'язаних із застудою, і прийти до об'єктивного рішення, наскільки вони вірні.

Міф №1. Холод - головна причина застуди.

Вважається, що холодна вогка погода незмінно приведе до застуди. Але в такому випадку подібні захворювання були б виключені влітку, а жителі північних регіонів не переставали б хворіти.

Треба визнати, що холод у поєднанні з ослабленим імунітетом не сприятиме загальному розквіту організму, але і прямого зв'язку із застудою вченими виявлено не було.

Більше того, доведено для загартованої та тренованої людини при перших ознаках нежитю буде корисно піддати організм деякому навантаженню. Наприклад, прийняти холодний душ і ретельно після цього розтертися. Недарма існує народна приказка «клин клином вибивають».

Міф №2. Не можна виходити на вулицю з мокрим волоссям

Важко сказати, на чому ґрунтується цей міф, але, скоріше за все, його коріння мають тісне переплетення з першим міфом. Тут мається на увазі вплив на вологе волосся холодного повітря.

Англійські вчені провели ряд експериментів з двома групами людей. Люди з однієї групи неодноразово перебували в мокрому одязі на вулиці на вітрі, інші - в теплому приміщенні. Проте рівень захворювання в обох групах залишився однаковим. Так що і в даному випадку, скоріше, більший вплив робить стан імунної системи кожної людини.

Міф №3. Простуда передається через поцілунок

Вчені провели ряд експериментів для перевірки і цього міфу. Не хвилюйтеся, піддослідним не довелося проводити кілька годин у поцілунках з хворим партнером. На слизову оболонку рота і носа добровольців було розпилено розчин, що містить певну кількість риновірусів.

pocilunok

І найцікавішим виявився той факт, що дані віруси воліють поширюватися саме через ніс. А щоб отримати інфекцію через ротову порожнину знадобиться концентрація вірусу в рази більше.

Міф №4. Заняття спортом виключені при застуді

Можемо вас сміливо запевнити, що не варто витримувати тривалу перерву від відвідування спортзалу в період хвороби. Звичайно, на піку загострення і при наявності температури користі фізичні вправи не принесуть.

Але, як тільки температура нормалізується, і у вас залишаться побічні прояви у вигляді нежиті та кашлю - не розслаблятися, діставайте і спортивну форму і вирушайте на тренування!

Міф №5. Стримування кашлю призводить до пневмонії

Це, мабуть, одне з найбільш стійких і безглуздих помилок, тому що логічного пояснення такій версії важко знайти. Якщо у пацієнта не спостерігається хронічних захворювань легенів, то, навпаки, слід боротися з нападами кашлю, пом'якшувати їх і намагатися уникати. Так як кашель призводить до додаткової напруги горла, яке ослаблене хворобою.

kashel

Міф №6. Алкоголь переможе будь-яку застуду

Головні прихильники цього міфу - чоловіки. Можна почути навіть безліч рецептів, з чим і як спожити порцію спиртного, щоб позбутися від усіх перших ознак захворювання. Але мусимо розчарувати і з упевненістю заявити, що вірус горілки не боїться.

Крім того, зверніть увагу, що вірус, як правило, поширюється через дихальні шляхи, а горілка має контакт з ротовою порожниною і кишково-шлунковим трактом. Так що якщо і є якась користь від такого способу, то тільки у вигляді морального задоволення, що вами проведена потужна атака на внутрішнього ворога!

Міф №7. При застуді потрібно посилене харчування

У деяких хворих спрацьовує стереотип, що для одужання необхідно посилене харчування. Але давайте не плутати простуду з постопераційним і посттравматичним періодами відновлення, коли для підтримки сил організму рекомендуються м'ясні бульйони. Крім того, не забувайте, що навіть у цих випадках бульйони порівняно легкі і готуються з дієтичного м'яса. Тому при застуді немає ніяких підстав робити акцент в їжі на ковбаси та копченості.

А ще краще - злегка розвантажити організм дієтою. Мова не йде про голодування. Ні в якому разі! Але ви цілком можете замінити на кілька днів м'ясо, яйця молочні продукти кашами, овочами, навіть пиріжками з картоплею чи капустою.

У вигляді експерименту спробуйте взимку дотримуватися християнського посту, і ви переконаєтеся, що не тільки налагодите роботу організму, але і будете менш схильні до інфекцій. Крім того, ще один плюс - ваша вага нормалізується!

Джерело: malyatko.org.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики