Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Корисні поради майбутнім пенсіонерам

  • 25 листопада 2015
  •  
  • 11941
  • Версія для друку
  •  
Корисні поради майбутнім пенсіонерам

Скоро виходити на пенсію? А чи всі нюанси ви врахували для того, щоб отримати максимально можливу на сьогоднішній день пенсію?

Скористайтесь порадами експертів.

Порада 1. Майбутньому пенсіонеру, у якого пенсійний вік настає в період з  жовтня по грудень

Ви народились в період з жовтня по грудень? Тоді у вас є можливість отримати більшу пенсію!

За діючим законодавством заяву про призначення пенсії майбутній пенсіонер має подавати не пізніше трьох місяців з моменту настання пенсійного віку, тоді пенсію буде нараховано з дати настання права на призначення пенсії, а саме з наступного дня за днем народження.

Але є деякий нюанс, про який багато з майбутніх пенсіонерів не знають, а саме: якщо ви народились в період з жовтня по грудень, то три місяці, на протязі яких потрібно звернутись (подати заяву) за призначенням пенсії захоплюють не тільки поточний, але й наступний рік. Тобто ви можете звернутись за призначенням не в кінці року, а на початку наступного.

Що це вам дасть?

Справа в тому, що при розрахунку пенсії показники людини за стажем і зарплатою множаться на величину середньої зарплати по Україні за рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. А це значить, що якщо ви звернулись за призначенням пенсії (подали заяву) в кінці року, наприклад, 7 жовтня 2015 року, то при розрахунку пенсії використали показник середньої по Україні заробітної плати за 2014 рік, а якщо звернетесь на початку 2016 року, наприклад, 5 січня 2016 року, то в такому випадку при розрахунку будуть використовувати середню заробітну плату вже за 2015 рік, розмір якої може бути більше, ніж за 2014 рік, а отже і розмір вашої майбутньої пенсії може бути більшим.

Звичайно є ризик того, що розмір середньої заробітної плати за 2015 рік буде меншим, ніж за 2014 рік, але така ймовірність дуже мала, принаймні з 2002 по 2014 рік вона зростала.

grafik

Порада 2. Майбутньому пенсіонеру, у я кого вже достатньо стажу для пенсії

Якщо у вас вже достатньо стажу для пенсії, а ви продовжуєте працювати з метою накопичити додатковий стаж, також можуть бути свої нюанси.

Наприклад випадок, коли попередні заробітки забезпечують Вам відносно високий коефіцієнт зарплати, а надалі (до виходу на пенсію) Ви працюєте за невисоку зарплату (збільшується стаж, але зменшується коефіцієнт зарплати).

В такому випадку потрібно розрахувати (наприклад за допомогою Пенсійного калькулятора на pensia.ua), чи не зменшить вам пенсію цей додатковий стаж за рахунок падіння коефіцієнта зарплати?

Може не зменшити за рахунок виключення 10% невигідних для людини місяців стажу підряд, якщо цей період входить у цей відрізок, але якщо все-таки зменшує, то можна уникнути цього кількома способами:

Перший спосіб – це працювати неофіційно (або не працювати взагалі, якщо для вас це можливо), тоді звичайно стаж не збільшиться, але й коефіцієнт заробітної плати не впаде.

Другий спосіб – це домовитись з роботодавцем, щоб заробітну плату вам виплачували один раз на два або три, або чотири місяці, таким чином стаж за пропущені місяці не буде включатись, але коефіцієнт заробітної плати може зрости (звичайно якщо ваш роботодавець буде сплачувати при цьому страхові внески для зарахування стажу).

bud pens

Звичайно ми не знаємо, яким буде завтра законодавство, яких сюрпризів нам чекати, але якщо можливо законно збільшити свою пенсію, то чому б цим не скористатись!

Отже робіть прогнози своєї майбутньої пенсії, моделюйте різні ситуації і дивіться як змінюється розмір вашої майбутньої пенсії.

Для цього є зручний інструмент:  Пенсійний калькулятор

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики