Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Готуємось до пенсії завчасно

  • 27 жовтня 2015
  •  
  • 8658
  • Версія для друку
  •  
Готуємось до пенсії завчасно

У період активного робочого життя наші потреби забезпечуються зазвичай нами самими – чи то у вигляді зарплати, чи то у вигляді власного бізнесу. Але у житті кожної людини настає час, коли вона вже не може активно працювати та забезпечувати себе через похилий вік. У такий час постає питання пенсії.

 

 

 

На найбільш актуальні запитання для майбутніх пенсіонерів спеціально для Pensia.ua відповів Тарас Єлейко, керівник Департаменту з питань інвестиційної діяльності КУА «ОТП Капітал»:

1. Що таке пенсійні накопичення

2. В якому віці людина має починати відкладати кошти на свою майбутню пенсію

3. Скільки потрібно відкладати, щоб забезпечити достойну старість

4. Де потрібно зберігати кошти

5. Які фінансові інструменти дозволяють підготуватись до пенсії завчасно

 

В нашій країні класичне рішення отримання пенсії – виплати з Пенсійного фонду України. Єдина проблема – в ПФУ хронічно не вистачає коштів і це відображається на розмірі пенсій. Більше того, про жодне пенсійне накопичення тут не йдеться. Все, що сплачують у ПФУ працюючі, відразу йде існуючим пенсіонерам, з додатковими великими дотаціями з бюджету. Ця проблема пов’язана зі старінням населення і збільшенням кількості пенсіонерів.

Більшість розвинених країн, давно усвідомивши цю проблему, почали впроваджувати накопичувальні пенсійні системи, коли людина самостійно відкладає собі кошти на пенсію у спеціалізованих фінансових установах.

В Україні законодавством передбачено недержавне пенсійне накопичення за допомогою спеціальних страхових програм, банківських депозитів та недержавних пенсійних фондів (НПФ). На практиці цільове накопичення в Україні здійснюють лише НПФ.

За допомогою цих фондів люди можуть накопичувати кошти протягом всього життя, а вийшовши на пенсію не лише отримувати накопичені кошти, але й інвестиційний прибуток за весь період накопичення. Наприклад, фонд «ОТП Пенсія» тільки за минулий рік приніс своїм клієнтам 29% прибутку.

Почати накопичення можна у будь-якому віці, але чим раніше, тим більше часу є для накопичення та зростання пенсійного капіталу. Ми маємо учасників, яким тільки 2 роки, але їхні батьки вже почали турбуватися про їхнє майбутнє, їхню пенсію.

Інший важливий аспект накопичення – внески. Звісно, чим більше та частіше робити внески – тим на більшу недержавну пенсію можна розраховувати, але через те, що йдеться про великий час накопичення навіть незначний щомісячний внесок, наприклад, 100 гривень за допомогою складного відсотку через роки виросте у значний капітал. Таке зростання забезпечується за рахунок інвестування коштів учасників НПФ у різні фінансові інструменти – депозити, облігації, акції.

«ОТП Пенсія» керується консервативним підходом у інвестуванні, вкладаючи кошти переважно у державні облігації, депозити у державних банках та у банках з іноземним капіталом, що дозволяє збільшувати статки наших клієнтів при низьких ризиках. На нашу думку, недержавні пенсійні фонди є найкращим інструментом накопичення та зберігання пенсійних коштів.

Для того, щоб перевірити на які види та розмір пенсії Ви можете розраховувати в майбутньому за солідарною системою, скористайтесь зручним Пенсійним калькулятором онлайн на Pensia.ua.

Перейти до Пенсійного калькулятора

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики