Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Періоди страхового стажу у формі ОК5 (виписка з системи персоніфікованого обліку)

  • 17 жовтня 2015
  •  
  • 26119
  • Версія для друку
  •  
Періоди страхового стажу у формі ОК5 (виписка з системи персоніфікованого обліку)

Бажаєте максимально точно розрахувати свою майбутню пенсію або перевірити вже призначену?

Тоді Вам сюди!

Пенсійний калькулятор онлайн на pensia.ua надає таку можливість.

Однією з найголовніших умов максимально точного розрахунку пенсії є заповнення періодів Вашої трудової діяльності з зазначенням розмірів заробітної плати в ці періоди.

Зараз для розрахунку пенсії в Україні враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Вводити всі періоди трудової діяльності в Пенсійному калькуляторі вручну – кропітка робота, яка потребує часу, крім того потрібно знати точну суму заробітної плати, з якої сплачувались страхові внески в Пенсійний фонд для нарахування пенсії.

На щастя, в Україні, починаючи з 2000 року в повному об’ємі запроваджено персоніфікований облік відомостей про застрахованих осіб (фактично, щодо всіх працюючих та само зайнятих осіб). За даними цього обліку здійснюється призначення пенсій.

Система персоніфікованого обліку містить наступні дані:

  • Перелік страхувальників, які подавали по Вам відомості до системи персоніфікованого обліку;
  • За кожний місяць, починаючи з 2000 року, по кожному зі страхувальників: сума заробітку, з якої сплачені страхові внески, кількість днів для стажу, відмітка про сплату пенсійного/єдиного внеску;
  • Загальні показники за кожний рік, помісячно: загальна сума заробітку, з якого сплачені страхові внески (усього та в межах максимальної величини), страховий стаж;
  • Відомості про спеціальний (пільговий) стаж, та відомості про стаж, який зараховується без сплати страхових внесків (БСВ), по страхувальниках і по роках.

Пенсійний фонд України надає можливість отримати виписку зі своїми данними з системи персоніфікованого обліку в електронному вигляді – форму ОК5 на порталі ПФУ: http://portal.pfu.gov.ua. Правда один раз все ж таки прийдеться підійти зі своїм паспортом і ідентифікаційним кодом до свого Управління ПФУ і отримати код доступу на портал, адже мова йдеться про безпеку Ваших особистих даних. Як це зробити, детально описано в статті «Що таке виписка з системи персоніфікованого обліку (форма ОК5) та як її отримати». Але надалі всі свої дані можна перевіряти з дому, сидячи за чашкою кави або чаю.

Крім того, отриману в електронному вигляді Форму ОК5, можна завантажити в Пенсійний калькулятор у свою Електронну пенсійну справу (ЕПС) в періоди трудової діяльності за допомогою всього однієї кнопки. Операція завантаження займе всього кілька хвилин і всі періоди, зазначені в формі ОК5, автоматично з’являться у Вашій ЕПС.

Отже, не гайте часу! Отримайте форму ОК5 і завантажте її у свою Електронну пенсійну справу.

Перейти до Пенсійного калькулятора

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики