Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Рейтинг надійних страхових компаній 2015 року

 • 24 липня 2015
 •  
 • 25405
 • Версія для друку
 •  
Рейтинг надійних страхових компаній 2015 року

Зміст:

Сьогодні, коли в країні спостерігається різкий спад економіки, ми починаємо шукати найбільш сприятливі шляхи збереження і збільшення свого капіталу.

Одним з таких надійних варіантів примноження капіталу і забезпечення собі і дітям стабільного фінансового майбутнього, стало накопичувальне страхування життя.

Накопичувальне страхування життя — це поєднання інвестицій та страхування, що працює за принципом: ви оплачуєте внески за договором страхування життя, які поступово накопичуються на вашому рахунку, а страхова компанія в цей момент примножує їх, шляхом застосування надійних інструментів інвестування. У підсумку, по закінченню терміну дії договору накопичувального страхування, ви отримуєте свої внески і дохід від інвестицій, які з'явилися з ваших страхових внесків. Якщо ж з вами щось сталося, то страхова компанія виплатить страхову суму, яка може бути в десятки разів більше, ніж ви зробили платежів.

В принципі компанії по накопичувальному страхуванню життя самі собою є самим надійним фінансовим інститутом — за більш ніж 200 років існування галузі ви не знайдете жодного банкрутства.

rejting strax

Але, як і будь-який інший інвестиційний інструмент, накопичувальне страхування життя, має свої «підводні камені» і в даному випадку, це — надійність і стабільність тієї страхової компанії, послугами якої ви вирішите користуватися.

Важливо знати: в силу сучасної ситуації в країні, ми рекомендуємо укладати договори з терміном дії не менше 10 років. Найбільш оптимальні терміни дії програми накопичувального страхування: 10, 20, 30 і більше років. Тому, ви повинні розуміти, що це інвестиційний інструмент на все життя, і ви повинні ретельно ставитися до вибору страхової компанії.

Критерії вибору надійних страхових компаній

Підхід до вибору страхової компанії, повинен здійснюватися за різними критеріями, які й складуться в одну цілісну картину, що дозволяє зробити вам найоптимальніший вибір:

 • Надійність. Страхова компанія повинна працювати на фінансовому ринку мінімум 100 років — це, відповідно, досвід роботи під час двох світових воєн і безлічі економічних і фінансових криз. Маючи такий багатий досвід, напевно компанія зможе успішно пережити і інші подібні події, які і зараз є і можуть виникнути в майбутньому. Сьогодні ви можете знайти такого роду інформацію в офіційних рейтингах, на офіційних сайтах страхових компаній та їх партнерів.
 • Рейтинг групи. Ми рекомендуємо мати справу з компаніями, які входять у фінансові групи з рейтингом не нижче «А». Мова йде про рейтинг міжнародних рейтингових агентств, таких як Standard & Poor's, Moody's, Fitch Ratings, які визначають рейтинг цілої фінансової групи. Відповідно, щоб отримати такий рейтинг, всі компанії, що входять до групи повинні відповідати достатньому рівню надійності. Забезпечити такий рівень надійності і отримати високий рейтинг здатна далеко не кожна страхова компанія.
 • Прозорість діяльності [ІРО]. Якщо фінансова група пройшла ІРО, то це вже свідчить про певний рівень надійності. При цьому компанією володіє не одна особа, а група акціонерів і відповідно прийняття одноосібних рішень власників вже виключається. Також по курсу акцій можна визначити поточний стан справ. Пройти ІРО під силу лише самим конкурентоспроможним компаніям.
 • Надання гарантій клієнтам. У нашій країні, сьогодні ви можете отримати гарантії свого накопичувального страхування мінімум з трьох сторін: держава, страхова компанія і компанія з перестрахування.
  Держава веде активний моніторинг по діяльності страхової компанії, її інвестиційних інструментів, а також їх пропорційний розподіл.
  Страхова компанія здійснює розподіл ваших фінансових коштів за різними інвестиційними напрямками.
  Компанія-перестрахувальник гарантує повернення ризикової частини вашого внеску на той випадок, якщо відбудеться якийсь масштабний страховий випадок, наприклад, техногенна або природна катастрофа.
 • Гарантії доходу клієнтам. При укладанні договору програми накопичувального страхування життя, всім клієнтам надається гарантований дохід — дохід від інвестицій, який клієнт отримає обов'язково, незалежно від економічної ситуації в країні і незалежно від того, запрацює страхова компанія чи ні. Саме наявність такого гарантованого інвестиційного доходу приваблює багатьох людей, для яких важливо мати найвищі гарантії.
 • Масштаб діяльності. Бажано, щоб страхова компанія працювала на світових ринках — мінімум в 20 країнах. Якщо в одній з країн виникнуть тимчасові несприятливі ситуації, то для міжнародної фінансової групи легше пережити такі часи, ніж для компанії з присутністю виключно в тій країні.
 • Розмір інвестиційного доходу, який змогла забезпечити страхова компанія за останні 5-10 років.

rejting strax1

Знову ж таки, ніде немає 100% гарантій — скрізь є свої ризики. У деяких випадках вони мізерні, але все ж є. У той же час варто пам'ятати: «Хто не ризикує, той ризикує в 100 разів більше, так як упускає можливості, які проносяться мимо».

Кожен з перерахованих вище критеріїв дозволяє лише додати свій «+» на рахунок тієї чи іншої компанії, що в результаті допоможе вам прийняти зважене рішення і мінімізувати ризики.

На жаль, на сьогоднішній день не існує єдиного джерела інформації, за допомогою якого можна було б зробити порівняння всіх страхових компаній. Та й знайти базу даних про аналітичні показники страхових компаній, також неможливо. Вам доведеться добре «попрацювати», щоб знайти всю необхідну інформацію. Але це коштує того, адже накопичувальне страхування життя, як ми вже зазначили, це інвестиція на все життя.

Огляд надійних страхових компаній

Ми склали для вас невеликий перелік страхових компаній, які частково або повністю відповідають всім вище перерахованим критеріям:

 • Metropolitan Life Insurance Company (США)

metlifeНа українському фінансовому ринку представлена ​​компанією ПрАТ «МетЛайф».
Рік заснування компанії — 1868.
Клієнтів у всьому світі — більше 100 млн.
Працює через мережу дочірніх компаній і філій.
Рейтинг Standard & Poor's «AA».
Працює більш ніж в 50 країнах світу.
Сьогодні ця компанія успішно працює з програмами накопичувального страхування життя, пенсійними вкладами, управляє активами клієнтів і пропонує багато ефективних рішень для збільшення капіталу.

 

 

 • Vienna Insurance Group (Австрія)

yupiterНа українському фінансовому ринку з накопичувального страхування життя представлена ​​компанією ПрАТ СК «Юпітер Вієнна Іншуранс Груп».
Рік заснування компанії — 1824.
Клієнтів у всьому світі більше 20 млн. чоловік.
Об'єднує 50 страхових компаній.
Рейтинг Standard & Poor's «А +».
Працює в 24 країнах світу.
З 2008 року ця страхова компанія є одним з лідерів страхування в Європі. Завдяки широкому асортименту фінансових послуг, її клієнтами з кожним роком, стають все більше і більше людей, серед яких як фізичні особи, так і великі корпорації.

 

 

 • UNIQA Group (Австрія)

uniqaНа українському ринку накопичувального страхування представлена ​​компанією ПрАТ Страхова компанія «УНІКА Життя».
Рік заснування — 1860.
Клієнтів у всьому світі більш 9.3 млн. чоловік.
Рейтинг Standard & Poor's «А-».
Працює в 19 країнах світу.
Одним з основних видів діяльності компанії є надання клієнтам програм по накопичувальному страхуванню життя фізичних осіб та працівників різних підприємств і організацій.

 

 

 

 • Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) (Польща)

pzuНа українському фінансовому ринку представлена ​​компанією СК «PZU Україна Страхування життя».
Рік заснування — 1803.
Рейтинг Standard & Poor's «А».
На сьогоднішній день, вважається однією з лідируючих європейських страхових компаній. Володіє сильними конкурентними позиціями, потужним власним капіталом і високим рівнем бізнес-активності. Знаходиться в постійному розвитку і розширенні свого фінансового спектру послуг. На українському ринку працює з 1993 року.

 

 

 • GRAWE GROUP (Австрія)

GRAWE UAНа українському ринку представлена ​​компанією СК «Граве Україна».
Рік заснування — 1828.
Представлена ​​в 16 країнах світу.
Страхова компанія надає накопичувальне страхування життя фізичним особам і групам клієнтів.

 

Як вибрати страхову компанію в Україні?

Для укладання договору з накопичувального страхування життя, при виборі компанії, ви повинні керуватися наступними аспектами:

 • Перевагу віддаємо компаніям з іноземним капіталом, позитивною репутацією, тривалим періодом діяльності, не менше 100 років у багатьох країнах світу;
 • Перевіряємо, якою мірою страхова компанія відповідає тим критеріям, які перераховані вище;
 • Засновники страхової компанії, керівництво та провідні менеджери повинні бути відомими і публічними людьми, про яких можна знайти всю інформацію;
 • При проведенні аналізу стану страхової компанії, її власний капітал, повинен бути більше, ніж статутний капітал. Цей показник говорить про те, що компанія стабільно розвивається і росте, її діяльність є прибутковою;
 • Дані структури активів — це показники платоспроможності компанії;
 • Звертаємо увагу на публічність і відкритість компанії. Активна участь у різних об'єднаннях, спілках та асоціаціях є великим плюсом для компанії з накопичувального страхування життя;
 • Також важливо враховувати тарифи на страхування. За інших рівних показниках по надійності звертайте увагу на те, скільки для вас коштуватимуть послуги з накопичувального страхування життя. Якщо за основним страхуванням тарифи не особливо відрізняються, то за додатковим страхуванням, такому як: страхування на випадок інвалідності, страхування на випадок смерті внаслідок нещасного випадку, страхування на випадок критичного захворювання та інших, тарифи і наповнення самих програм в різних компаніях можуть істотно відрізнятися. Розібратися в цьому питанні і зробити порівняння з тарифів допоможе вам експерт — незалежний фінансовий консультант. 
Важливо знати: згідно закону України «Про страхування», статутний капітал страхової компанії, яка надає послуги накопичувального страхування життя, повинен бути в еквіваленті не менше 1 млн. євро.

rejting strax2

Відкритість страхової компанії, інформація в мережі інтернет, велика кількість філій по всій країні або робота з великою кількістю посередників у просуванні послуг — це все говорить на користь страховика. А якщо ви ще й зможете знайти незалежні відгуки від вагомих компаній і клієнтів, які користуються послугами цієї страхової компанії, тоді варто звернути на неї увагу.

Також завжди варто пам'ятати про те, що кожен фінансовий інструмент найбільш корисний лише в тому випадку, коли застосовується за цільовим призначенням. Накопичувальне страхування життя не виняток. Розглядати даний інструмент варто в першу чергу з метою фінансового захисту сім'ї на випадок втрати здоров'я або життя годувальника. А в другу чергу — це заощадження і накопичення капіталу з найвищим рівнем гарантій. При неправильному використанні цього фінансового інструменту, а також без розуміння деяких особливостей можна навіть втратити гроші. 

Джерело: Все про гроші

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики