Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Банк має обслуговувати пенсійний рахунок безплатно

  • 05 червня 2015
  •   Євген Дорош
  • 10752
  • Версія для друку
  •  
Банк має обслуговувати пенсійний рахунок безплатно

За даними Пенсійного фонду України, близько 7 млн громадян сьогодні отримують свої виплати через банківські установи. Для обслуговування пенсіонерів Фонд вибирає такі банки, які в умовах фінансової нестабільності можуть забезпечити чіткі виплати.

Про це «Кур’єрові» розповіла заступник директора департаменту  ПФ України Любов Бричок.

 

Жорсткі критерії

Насамперед варто знати, що Пенсійний фонд довіряє оперувати пенсійними коштами тільки тим банкам, які пройшли процедуру конкурсного відбору.

- Така процедура відбувається в міру закінчення термінів дії договорів та в разі звернення банків із питань розширення населених пунктів, де банки можуть обслуговувати пенсіонерів. Банки, оцінивши свої можливості, звертаються до Пенсійного фонду. Залежно від кількості заявок та за наявності договорів, які потребують продовження терміну дії, оголошують конкурс, - розповіла Любов Олександрівна. – До складу конкурсної комісії входить не менш як дев’ятеро осіб, серед яких представники Національного банку, Мінсоцполітики і, звісно, ПФУ.

Кожен банк має довести та обґрунтувати свої претензії на право виплачувати пенсії за згодою одержувача. Критерії відбору банків досить жорсткі, і їх постійно переглядають.

- По-перше, банк повинен мати ліцензію на здійснення операцій із рахунками фізичних осіб, яку видає НБУ, - сказала Любов Бричок. – По-друге, банк повинен надати інформацію про фінансовий стан та підтвердити відсутність протягом останніх шести місяців порушень обов'язкових економічних нормативів, які встановив Національний банк.Важливою вимогою є також розгалуженість банківської мережі. Потрібно, щоб кількість відокремлених підрозділів банку в регіоні відповідала кількості пенсіонерів у певній адміністративно-територіальній одиниці. Інакше будуть черги та нарікання. І головне – відкриття та обслуговування рахунку, випуск банківської картки для пенсіонерів мають бути безплатними.

 

Добровільна справа

Вибір банку зі списку тих, що пройшли конкурс, є особистою справою пенсіонера.

- З переліком уповноважених банків (нині їх 57) людина може ознайомитися в територіальному відділенні Фонду. Після цього потрібно з вибраним банком укласти договір і написати в управлінні ПФ відповідну заяву або залишити її після відкриття рахунку в банку, - пояснила Любов Олександрівна. – Нагадаю, що людину ніхто не може примусити одержувати пенсію через банківські установи. Як отримувати свої гроші (на пошті чи у відділенні банку), пенсіонер вирішує сам.

Ба більше, громадянин має змогу в будь-який момент змінити спосіб отримання пенсії або вибрати інший банк (зі списку уповноважених) для виплати коштів.

- Буває й так, що співпраця ПФ України з банком припиняється через визнання його неплатоспроможним на основі висновків НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Тоді ми автоматично переводимо пенсію на отримання на пошті за адресою, зазначеною в пенсійній справі, доки пенсіонер сам не прийде до нас і не скаже, чи змінить він механізм виплати, - пояснила Любов Бричок.

Кошти обов’язково повернуть

Важливо пам’ятати, що тільки-но пенсійні кошти потрапляють на рахунок пенсіонера, вони втрачають статус пенсії: це вже банківська таємниця, кошти, до яких Фонд не має стосунку.

- Наша функція обмежується тим, щоб пенсійні виплати було своєчасно переведено в банк, - розповіла Любов Олександрівна. - Після цього фінустанова має протягом доби розподілити кошти по рахунках. Якщо цей термін порушено, то застосовують санкції. Наприклад, банкові виставляють штрафи в розмірі несвоєчасно зарахованих коштів. Крім того, такі зауваження обліковують, і за критичної їх кількості банк може й не пройти конкурсну комісію.

Та якщо банк визнано неплатоспроможним і в ньому запроваджено тимчасову адміністрацію, то жодних важелів впливу в такому разі Пенсійний фонд не має.

- Утім, занадто переживати із цього приводу не варто. Кошти нікуди не дінуться, їх у будь-якому разі поверне Фонд гарантування вкладів. Єдине, що така процедура зазвичай затягується, - зазначила Любов Бричок.

Переваги отримання пенсії через банк

  • Отримання пенсій може здійснюватися за допомогою пластикових карток, які видають пенсіонерам безплатно.
  • Пенсійні гроші можна зняти в будь-якому регіоні країни та в будь-який зручний для пенсіонера час.
  • Існує можливість оформлення доручення на отримання коштів або випуску додаткової картки для ваших родичів.
  • Можна підключити послугу СМС-інформування: у разі перерахування грошей на пенсійну картку громадянин отримує повідомлення на свій мобільний телефон.

Джерело: Газета «Пенсійний кур’єр»

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики