Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

А мені призначать субсидію?

  • 05 червня 2015
  •   Олена Васильєва
  • 7362
  • Версія для друку
  •  
А мені призначать субсидію?

Розпочався травень, а з ним і можливість для громадян оформляти субсидії за новими правилами. Незважаючи на широку інформаційну кампанію, у людей виникає багато запитань з приводу оформлення субсидій. Надходять вони й у редакцію «Пенсійного кур’єра». З приводу відповідей на них ми звернулися додиректора департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталія Музиченка.

- Віталію Володимировичу, усі запитання ми отримали від наших читачів, тож вони стосуються конкретних життєвих ситуацій.

У першому листі подружжя пенсіонерів запитує, чи варто їм подавати документи на оформлення субсидії, якщо вони здають у найм власний гараж (у ньому СТО) без будь-яких оформлених договорів?

- Звісно, варто. Під час оформлення субсидії цій сімейній парі потрібно буде заповнити декларацію про доходи. Адже житлову субсидію призначають на підставі інформації з неї. А в графу доходів, окрім пенсії, потрібно додати прибуток від здачі майна в оренду. До речі, крім доходу від здачі в оренду, вказують ще й доходи від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, відсотки від розміщення депозитів, якщо вони є, тощо.

- Чи призначать субсидію сім'ї, що разом проживає у великому будинку (подружжя пенсіонерів, подружжя їхніх дітей та подружжя онуків), якщо один член сім’ї онуків працює, другий студент, а їхні батьки працюють? Власник будинку - дідусь.

- Призначать, але розмір субсидії залежатиме від вартості житлово-комунальних послуг та середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Сам розмір субсидії розраховують як різницю між вартістю житлово-комунальних послуг та обсягом обов’язкового відсотка платежу (докладно про це можна прочитати на сайті міністерства). Зауважу, що вартість житлово-комунальних послуг беруть у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг.

Обов’язкову частку плати сім’ї за житлово-комунальні послуги для отримувачів субсидії визначають залежно від розміру середньомісячного сукупного доходу всіх зареєстрованих у розрахунку на одну особу. Чим менші доходи, тим менший обов’язковий платіж.

- А якщо пенсіонер має квартиру, будинок, гараж і машину, земельну ділянку, яку вже не може обробити, чи призначать йому субсидію?

- Так, із травня цього року для призначення житлової субсидії не має значення майновий стан сім’ї. І це стосується наявності у володінні як житлових приміщень, транспортних засобів, так і земельних ділянок чи іншого майна.

- Якщо житло приватизоване на кількох членів сім'ї, але молодь у ньому не живе, пенсіонерці призначать субсидію на всю квартиру чи лише на її частку?

- Субсидію призначають особі, на яку відкрито особові рахунки зі сплати житлово-комунальних послуг. Її розраховують виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховують плату за житлово-комунальні послуги.

У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюють індивідуальними засобами обліку, субсидію розраховують виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому мешкають, за наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з-поміж зареєстрованих. Їх видають жеки, сільські та селищні ради.

Коли немає засобів обліку послуг, питання нарахування платежів за послуги лише на осіб, які фактично проживають, потрібно вирішувати з організаціями, що надають послуги, шляхом зняття нарахувань з особи, яка відсутня тривалий час.

- І останній лист. Пише сільська жителька, що має не узаконені прибудови до свого будинку. Вона побоюється, що її звинуватять у приховуванні інформації під час заповнення декларації та залишать без допомоги держави.

- Не залишать. У декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися щодо призначення житлової субсидії, зазначають площу лише житлового(!) приміщення. А інформацію про забезпеченість комунальними послугами органи соціального захисту отримують від організацій — надавачів житлово-комунальних послуг.

Дякую.

Джерело: Газета «Пенсійний кур’єр»

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Рубрики