Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Якщо пенсійна реформа запуститься – це буде диво

  • 07 травня 2015
  •   Gazeta.ua
  • 2441
  • Версія для друку
  •  
Якщо пенсійна реформа запуститься – це буде диво

Якщо пенсійна реформа запуститься – це буде диво. Тоді нове покоління українців буде отримувати більшу пенсію – таку, як громадяни євроспільноти. Про це в коментарі сказав економіст Олександр Охріменко.

Він пояснив, що з цього законопроекту роботодавець буде перераховувати кошти за працівника в спеціальний пенсійний фонд. “І ці гроші не будуть втраченими. Вони будуть чітко враховуватися за працівником. Відповідно, якщо зарплата буде високою, накопичувальна сума теж буде високою і працівник отримуватиме дійсно велику пенсію. Це буде стимулювати українців працювати офіційно і робити кар’єру”, – вважає експерт.

Втім, за словами Охріменка, від накопичувальної системи пенсій виграє тільки молоде покоління, “фактично 20-річні”.

“Вони зможуть накопичити собі непогану пенсію. Ті ж, кому зараз 40-50 років, можуть стати заручниками нової пенсійної системи. Адже, коли вона запуститься державні пенсії або скасують, або суттєво зменшать. А заробити пенсію за новою накопичувальною системою вони вже не встигнуть . Ось це може стати великою проблемою. Тому що перехідний період досить тривалий”, – пояснив економіст.

Друга небезпека, на думку економіста, полягає у відборі спеціалізованих недержавних пенсійних фондів, які повинні здійснювати перерахування. “Міністерство соцполітики зобов’язане провести тендер і вибрати для цього не більше п’яти надійних фондів, що не збанкрутують. Такі є”, – зазначив експерт.

В той же час, Охрименко не виключає, що нова пенсійна система не запрацює з 1 січня 2017 року, як анонсував міністр соцполітики Павло Розенко.

“Нова пенсійна система мала запрацювати ще з 1 січня 2003 року. Майже за півтора місяці до того в закон внесли зміни, що він запрацює з 1 січня 2005 року. Але тоді його впровадження знову відклали. На сьогодні такий ризик також існує і в 2016-ому – знову можуть передумати.

У пенсійній реформі не зацікавлені ті, хто наближений до влади – прокурори, депутати. Їх влаштовує солідарна система нарахування. Бо завдяки їй вони мають хорошу пенсію. Якщо ж буде персональний рахунок з нього ж нічого не можна буде вкрасти. Сьогодні вони кажуть, що підтримують пенсійну реформу, оскільки до 2017 року ще далеко “, – говорить експерт.

Нагадаємо, міністр соцполітики Павло Розенко заявив, що з 1 січня 2017 в Україні почне працювати накопичувальна пенсійна система. Після її введення громадяни зможуть отримувати пенсію не з одного джерела, а з трьох.

Джерело: gazeta.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики