Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Заради субсидій українцям доведеться проходити фінансовий «фейсконтроль»

  • 21 квітня 2015
  •   Голос Столиці
  • 12487
  • Версія для друку
  •  
Заради субсидій українцям доведеться проходити фінансовий «фейсконтроль»

Мінсоцполітики змінює механізм нарахування субсидій, який передбачає збільшення кількості населення, яке отримує пільги, в три рази. Однак влада обіцяє уважно спостерігати за тими, хто оформив заявку на субсидії.

У зв'язку зі стрімким зменшенням рівня доходів українців, влада готується до збільшення кількості громадян, які бажатимуть оформити собі субсидії. Зокрема, планується змінити механізм нарахування цих субсидій.

Міністерство соціальної політики сповістило, що з 1 травня субсидії будуть оформлятися на календарний рік, а не на опалювальний сезон. Також сім'ї, які звернуться за житловими субсидіями в травні-червні, отримають їх заднім числом, тобто з 1 квітня 2015 року. Про це заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

За приблизними оцінками міністерства, після підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги за субсидіями звернуться до чотирьох мільйонів сімей.

Про всі подробиці змін в сфері субсидування населення радіостанції Голос Столиці розповів директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

Що таке субсидії та хто має на них право?

— Субсидія — це безповоротна адресна допомога громадянам, які не мають можливості за рахунок власних доходів забезпечити оплату ЖКП. І родини, які мають достатньо низький дохід, отримують можливість звернутися до органів соціального захисту населення місцевого рівня і оформити відповідну державну підтримку.

З якого рівня починаються субсидії?

— До початку минулого опалювального періоду, тобто до 1 жовтня 2014 року, існував більш категорійний підхід, коли ми говорили про те, що родини, які складаються з непрацездатних, сплачують не більше 10%. А ті, до складу яких входили працездатні — 15% від сукупного доходу. Але той підхід було змінено, відповідно змінено й механізм розрахунку розміру субсидії та алгоритм визначення. На сьогодні він розраховується індивідуально для кожної родини і залежить виключно від доходів. Побудовано механізм таким чином, що чим менше доходи у родини, тим менший відсоток цих доходів вона сплачує за комунальні послуги.

Яким чином варіюється відсоток субсидії?

— За базу було взято алгоритм, коли родина, яка має дохід на рівні двох прожиткових мінімумів на особу, має сплачувати не більше ніж 15%. Відповідно, якщо дохід менший, припустимо один прожитковий мінімум, це вже 7,5%. Якщо дохід більший, то цей відсоток зростає.

Можна вже казати, скільки людей вже оформили субсидію?

— Ми маємо на сьогодні результати опалювального періоду ще по тому механізму, який діяв з першого жовтня. В опалювальний період у нас субсидіями користувалися 1,2 мільйони родин.

Скільки родин за вашими розрахунками оформлять субсидії цього року?

— Біля чотирьох мільйонів родин мають звернутися за житловими субсидіями у зв'язку з тим, що у нас зараз відбувається досить масштабне зростання тарифів на комунальні послуги.

Яким чином проводилися такі розрахунки?

— У нас є база родин, які вже є учасниками житлових субсидій, також у нас є інформація про обстеження умов життєдіяльності домогосподарств. Але ми не можемо сказати точні цифри, бо в нас в державі жоден орган не володіє інформацією про доходи домогосподарств.

Яким чином будуть перевірятися громадяни при прийнятті рішення про надання субсидії?

— З 1 травня 2015 року ми змінюємо філософію програми житлових субсидій і будемо визначати право на отримання субсидії на підставі задекларованої інформації від громадян щодо отриманих доходів. Маються на увазі будь-які доходи, які людина отримує у грошовому вигляді. Але в майбутньому ми передбачаємо механізм контролю і перевірки відповідної інформації шляхом надання запитів і отримання інформації з боку компетентних органів.

Джерело: Голос Столиці

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Рубрики